Paula Kania sensacją Roland Garros! Brawo Paula Kania. ZDJĘCIA

Paula Kania w II rundzie Roland Garros. Mona Barthel pokonana. Kania w II rundzie zagra z Anniką Beck.

Dla 22-letniej Kani to pierwszy taki sukces w karierze. Jej rywalka na początku spotkania zmagała się z kontuzją, ale zdołała rozegrać cały mecz. Polka prowadziła w pierwszym secie 2:0, by po kolejnych gemach przegrywać już 3:4. Ostatecznie tego seta przegrała do 5. Drugiego seta Kania wygrała jednak bardzo szybko, bo 6:2, przy czym ostatniego gema do zera. W decydującym secie przełamała rywalkę przy stanie 4:4 i ostatecznie wygrała go do 4.

Kania startowała w eliminacjach French Open także w dwóch poprzednich sezonach, ale bez powodzenia. Wielkoszlemowy debiut zaliczyła zaś w singlu podczas ubiegłorocznego Wimbledonu. W Londynie przegrała z Chinką Na Li 5:7, 2:6.

W tegorocznej edycji paryskiego turnieju Kania skutecznie rywalizowała o prawo gry w głównej imprezie. Sosnowiczanka wygrała kolejno z Rosjanką Ałłą Kudriawcewą 7:5, 6:4, Francuzką Chloe Paquet 6:2, 4:6, 6:4 i Amerykanką Jessiką Pegulą 7:5, 6:2.

Najwięcej warci reklamowo sportowcy świata - na szczycie megazaskoczenie! [LISTA]