Najlepsze ośrodki sportów zimowych na świecie

Franek Przeradzki, Diana Stelowska, Zuzanna Płończak
11.02.2016 12:50
A A A
Kitzbühel w Austrii, Val Thorens we Francji, a może Vail w Kolorado USA? Zastanawiasz się gdzie w tym roku wpiąć narty? Prezentujemy listę 10 wyjątkowych ośrodków narciarskich z całego świata.

fot. MEDIALOUNGE

To obecnie najlepszy osrodek narciarski świata wg. rankingu World's Best Ski Resort 2015. Jest to ośrodek z historią - działa od 1893 roku. Narciarze mówią nań Kitz (kozica).

Leży w Tyrolu, w zachodniej Austrii, w Alpach Kitzbuhelskich, ok. 800 m n.p.m.. Na ten ogromny narciarski obszar składa się siedem regionów. Poza Kitzbühel są to: SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental, Schneewinkel, Hochtal Wildschonau, Alpbachtal, Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang oraz Zell Am-See-Kaprun.

Kitzbühel to na narciarskiej mapie świata miejscowość, którą można szczerze określić mianem legendarnej. Na narty przyjeżdżają tu znani, bogaci i sławni. To tutaj znajduje się trasa Streif, na której co roku rozgrywany jest jeden z najtrudniejszych zjazdów w Pucharze Świata FIS. W tegorocznym zjeździe ta arcytrudna trasa pokonała trzech topowych zawodników:

Trasy w Kitzbühel

Sezon zaczyna się tu na początku listopada, a kończy na początku maja. W samym Kitz i najbliższej okolicy (Oberndorf, Brixental, St Johann, Jochberg) przestrzeni do zabawy na śniegu jest tak wiele, że nie czuje się tłoku: 54 wyciągi, 170 km zróżnicowanych tras, snowpark i trasa freeridowa Eldorado.

Czytaj więcej o Kitz.

Zdjęcie ATOMIC BUTY NARCIARSKIE HAWX 90 Zdjęcie Nordica buty narciarskie Firearrow Team 3 (45)juniorskie Zdjęcie Tecnica Buty narciarskie Crush
ATOMIC BUTY NARCIARSKIE Nordica buty narciarskie dla dziecka
Tecnica Buty narciarskie Crush
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info
Zobacz także
Komentarze (3)
Zaloguj się
  • bartekgryko

    Oceniono 14 razy 14

    "Gdzie najlepiej na narty, a gdzie na snowboard? Lista ośrodków sportów zimowych, które warto odwiedzić " to tytuł ze strony głównej, którego autor nie odróżnia GDZIE od DOKĄD. Może gazeto zatrudnicie do korekty kogoś, kto samodzielnie zdał maturę z języka polskiego ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX