Zakopane, którego nie ma. Zimowa stolica Polski nie odkryła jeszcze XXI wieku

Zdjęcie numer 2 w galerii - Zakopane, którego nie ma. Zimowa stolica Polski nie odkryła jeszcze XXI wieku

fot. Franek Przeradzki

Widok z góry Kotła Goryczkowego
 • Zdjęcie numer 1 w galerii Zakopane, którego nie ma. Zimowa stolica Polski nie odkryła jeszcze XXI wieku
 • Zdjęcie numer 2 w galerii Zakopane, którego nie ma. Zimowa stolica Polski nie odkryła jeszcze XXI wieku
Więcej o:
  Komentarze (84)
  Zaloguj się
  • vicente73

   Oceniono 309 razy 291

   Niestety - górale będący zwykłymi rolnikami/chłopami/wieśniakami (do wyboru), tyle, że z Podhala, nie są w stanie przeskoczyć pewnego pułapu kulturowego i zgniją w swoich swarach, awanturach, zacietrzewieniu i głupocie. A my w większości pojedziemy do niedalekiej Słowacji, by tam cieszyć się górami i infrastrukturą (architekturą miasteczek już niekoniecznie, bo to syf podobny naszemu).

  • jj_kaczmarczyk

   Oceniono 228 razy 216

   Coraz mniej ludzi w Zakopanem bo coraz więcej rodaków stać na pierwszy urlop w Austrii albo Włoszech. A kto tam raz pojedzie, już do Zakopca nie wraca...

  • fiodor44

   Oceniono 197 razy 187

   Jak ktoś będzie robił szybki pociąg w Tatry, to proponuję od razu naokoło do Smokovca z pominięciem tej ohydnej dziury. Zakopane niech na zawsze pozostanie zakopane, za karę za chciwość i szmaciarstwo górali. Przez nich przypomina bieda-kurort z głębokiego ZSSR gdzieś na Uralu, za to tuż po drugiej stronie Słowacy jakimś cudem potrafią utrzymać alpejskie standardy obsługi klienta, począwszy od tak fundamentalnych spraw jak BRAK SYFU.

  • 99venus

   Oceniono 193 razy 171

   Zakopane to zadupie zamieszkałe przez pazerną ciemnotę parafialną.ostoja średniowiecza.

  • akkj

   Oceniono 135 razy 125

   Bylem ostatni raz w Zakopanem około 10 lat temu i nigdy więcej moja noga w nim nie postanie. A tym miejscowym prymitywnym, pazernym chamom, brudasom, złodziejom którzy utrzymują swoja zasyfioną, zapyziałą mieścinę w takim stanie jak w połowie XIX wieku życzę żeby wrócili tam - gdzie ich miejsce - do pasienia owiec i przerzucania gnoju, może się do tego nadają, bo mentalnie i cywilizacyjnie są jakieś 200 lat za resztą Polski.

  • 722trebor

   Oceniono 116 razy 114

   ho,ho,ho, ale autora poniosło!!! Nie u nas takie cuda. Wystarczy wspomnieć że owa dziura na Krupówkach straszy już trzeci rok. Z tego co pamiętam, to na tablicy informacyjnej było napisane że w tym miejscu ma powstać galeria handlowa. Zgroza. Opłaty za parkowanie to też skandal nad skandale. Płatne wszędzie i o każdej porze. Zaletą Zakopca jest to ,że jest blisko Tatr i szybko można dostać się w każdy ich rejon. Ale klimatu górskiego nie ma tam już chyba za grosz.

  • Itti Ma

   Oceniono 120 razy 106

   pierwsze zdanie już rozłożyło mnie na łopatkiS :tyczniowy poranek w Krakowie. Wsiadam w szybki, czysty pociąg z przedziałem bagażowym na narty

  • bratis29

   Oceniono 98 razy 86

   ale po co do zakopanego.NIe lepiej na slowacje ?

  • ulv77

   Oceniono 57 razy 51

   WSTYD!!!

  Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX