Polskie stoki. Stacja narciarska Biały Jar - Karpacz [DOJAZD, INFRASTRUKTURA, CENY]

Dobrym powodem, dla którego warto przyjechać do Karpacza, jest spokój. Towarzyszy on również zimowym wyjazdom na narty. Ośrodek Biały Jar to mała, rodzinna stacja, w której trasy są łatwe, zgubić się nie da, a na wyciągu na pewno nie zmarzniesz.

Galeria zdjęć stacji narciarskiej Biały Jar w Karpaczu

Dojazd i Parking

Stacja Winterpol Biały Jar znajduje się 2 km w górę od centrum Karpacza. Tuż przy dolnej stacji wyciągu można zaparkować samochód, ale ten parking kosztuje 15 zł, niezależnie od długości postoju. Jeśli pojedziemy wyżej (objeżdżając stok z lewej lub prawej strony) dojedziemy do górnej stacji. Tam można zaparkować auto za darmo, choć jest to nieco mniej wygodne niż parking na dole. W sumie wokół stacji jest kilkaset miejsc parkingowych, chociaż liczba tych najbliżej wyciągu jest w naturalny sposób ograniczona.

Dobrą alternatywą dla własnego transportu są busy i taksówki, które regularnie przywożą narciarzy z rezydencji do stoku. Cena to 5 złotych od osoby, przy minimum czterech pasażerach.

Infrastruktura

Przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego znajduje się wszystko, czego narciarzowi potrzeba do szczęścia. Kasa, bankomat, wypożyczalnie sprzętu, kilka barów, restauracja oraz toalety. Całość jest blisko siebie, ale nie mieści się w jednym budynku, a niejako otacza łukiem dolną stację i stok. Przy górnej stacji również jest kasa, a także wyciąg dla początkujących, wypożyczalnia sprzętu i strefa relaksu dla rodziców. Jeśli chodzi o noclegi, w Karpaczu można odnieść wrażenie, że każdy wynajmuje tu pokoje. Są zarówno ekskluzywne, jak i bardzo podstawowe opcje.

Wyciągi

Sercem stacji "Biały Jar" jest nowoczesna, sześcioosobowa kanapa o długości wyciągu 600 metrów. Ma podgrzewane siedzenia i kopułę, która w razie potrzeby ochroni pasażerów przed śniegiem, deszczem czy wiatrem. Kolejka do wyciągu potrafi odstraszyć, ale idzie szybko. Podczas mojego pobytu, około południa i to w trakcie ferii ani razu nie czekałem na wjazd dłużej niż 5 minut.

Oprócz tego wyciągu, jest też wyciąg taśmowy (50 m), dla dzieci i początkujących. Można z niego korzystać tylko w ramach lekcji z tutejszymi instruktorami. Jeśli chodzi o dostęp do tego wyciągu, zdecydowanie lepiej zaparkować samochód na górze, będzie bliżej.

Trasy

Biały Jar fot. Biały Jar - Karpacz

W ośrodku wyznaczono trzy trasy, które łączą się mniej więcej w połowie stoku. Dwie czerwone (600 i 800 metrów) oraz najdłuższą (niebieską) o długości 1100 metrów. Prawda jest taka, że wszystkie trzy spokojnie mogłyby mieć kolor niebieski, a największą trudnością tras jeden i dwa jest ich niewielka szerokość. Choć oczywiście są też nieco bardziej strome.  Dobrą stroną tego niewielkiego nachylenia jest mały "potencjał muldowy". Jeśli śnieg jest dobry, trasy pozostają równe przez cały dzień. W sezonie wyciąg jest czynny od 9 do 22, a trasy są oczywiście oświetlone.

Ten ośrodek to stacja stricte dla początkujących i rodzin. Niezależnie, która trasę wybierzemy, wszystkie spotykają się w połowie stoku. Tutaj po prostu nie da się zgubić.

Cennik

Za dwie godziny jazdy zapłacimy 45 złotych, za cztery tylko o 10 zł więcej. 6 dni po 7 godzin jazdy kosztuje 265 zł.

Dokładny cennik stacji Karpacz "Biały Jar"

więcej informacji: www.winterpol.eu/karpacz

Trwa akcja Polskie stoki, pokazujemy wybrane, polskie stacje narciarskie

Zdjęcie BonPrix Kurtka narciarska 927146 Zdjęcie Didriksons Spodnie narciarskie (250184_129) Zdjęcie Tecnica Buty narciarskie Crush
BonPrix Kurtka narciarska
Didriksons Spodnie narciarskie Tecnica Buty narciarskie Crush
Sprawdź ceny > Sprawdź ceny > Sprawdź ceny >
źródło: Okazje.info