Sport.pl

Polskie stoki. Stacja narciarska Rusiń Ski [DOJAZD, INFRASTRUKTURA, CENY]

Jechaliście kiedyś wyciągiem zaprojektowanym przez Porsche Design Studio? Teraz, żeby tego doświadczyć, nie trzeba jechać do szwajcarskiego Laax. Wystarczy odwiedzić ośrodek Rusiń Ski w Bukowinie Tatrzańskiej, jeden z najbardziej przyjaznych ośrodków narciarskich na Podhalu.

Galeria zdjęć stacji narciarskiej Rusiń Ski

Dojazd i Parking

Ośrodek Rusiń Ski leży na obrzeżach Bukowiny Tatrzańskiej, niecałe 20 km od Zakopanego. Łatwo dojechać tu samochodem, czy bezpłatnymi busami (z centrum Bukowiny i z Gliczarowa). Na miejscu czeka duży, bezpłatny parking, na którym bez problemu mieszczą się zarówno auta osobowe jak i autokary. W bezpośredniej okolicy nie ma rozbudowanej bazy noclegowej, trzeba zatem wziąć pod uwagę (z reguły krótkie) dojazdy na stok. Plusem tej lokalizacji jest to, że bardzo blisko stąd do basenów termalnych w Bukowinie, Szaflarach i Białce. Dlatego jeżeli będziecie mieli tylko ochotę, to kilkanaście minut po jeździe na nartach, możecie już moczyć się w gorącej wodzie.

Infrastruktura

Co nietypowe, cały ośrodek mieści się u góry stoków. Na dole są tylko stacje do wsiadania i
kasy biletowe dla roztargnionych. Sercem całości jest duża (350 miejsc), dwupiętrowa
Karczma Regionalna. Na strudzonych narciarzy czeka tu spory wybór dań w rozsądnych
cenach (pisząc precyzyjniej: za schabowego z frytkami i kompotem zapłaciłem 15,80 zł).
Oprócz rzeczy oczywistych, jest też strefa zabaw dla dzieci i bezprzewodowy internet.

Rusiń Ski fot. Franek Przeradzki

Poruszanie się po stacji jest łatwe. Jest tu kilka wypożyczalni i sklep ze sprzętem narciarskim, zewnętrzne bary, szałasy i sklepiki "z ciupagami". Jest też oczywiście szkółka narciarska. Jedyną, nieco uciążliwą cechą "komunikacyjną" jest oddalenie nowej, sześcioosobowej kanapy od reszty wyciągów. Dotarcie tam wiąże się z odpięciem nart i około pięciominutowym spacerem, aczkolwiek można zaparkować również nad nowym wyciągiem.

Wyciągi

Rusiń Ski fot. inf. pras.

Rusiń Ski już od lat jest bardzo przyjazną i nowoczesną stacją. Działa tu nowoczesne,
czteroosobowe krzesło, jeden długi (400 m) i jeden krótki (200 m) orczyk. Oprócz nich, jest
też niewielki wyciąg dla dzieci, w sam raz do stawiania pierwszych narciarskich kroków. W
styczniu 2015 otwarto nowy, imponujący, sześcioosobowy wyciąg Porsche-Bartholet (na
mapce oznaczony literką D, o przepustowości 2700 osób na godzinę). Dzięki niemu Rusiń Ski można śmiało nazwać jednym z najnowocześniejszych ośrodków na Podhalu. Stacja działa od godziny 8.30 do 21. Mniejsze wyciągi (krótki orczyk i dziecięcy) nie są oświetlone i zamykają się o 16.

Trasy

Główny stok w Ośrodku Rusiń Ski ma długość około 750 metrów, ale, co ważne, jego szerokość to aż 150 metrów. Jest idealny zarówno do nauki jak i dla osób, które nie lubią się przesadnie rozpędzać. Często, w wydzielonym miejscu, trenują tu "na tyczkach" szkoły i kluby narciarskie, co również świadczy dobrze o infrastrukturze stacji. Nowo wytyczona trasa również jest szeroka i ma długość około 1200 metrów. Choć oznaczona jako czerwona, nie jest równie stroma co na przykład początek Polany Szymoszkowej. Jest za to od niej szersza (biorąc pod uwagę górny odcinek tej ostatniej).

Cennik

Pojedynczy wjazd starym krzesłem kosztuje 5 złotych. Nowym 7 zł. Za dwie godziny jazdy
zapłacimy 45 zł, a za cały dzień 90 zł.
Cennik ośrodka Rusiń Ski
więcej informacji: rusin-ski.pl

Trwa akcja Polskie stoki, pokazujemy wybrane, polskie stacje narciarskie

Lot nad Rusiń Ski

Zdjęcie 4F Kurtka narciarska damska KUDN008 Zdjęcie HANNAH Męska kurtka narciarska Boone Zdjęcie Outhorn Kurtka narciarska dziewczęca JKUDN601 3.000
4F Kurtka narciarska damska HANNAH Męska kurtka narciarska męska Outhorn Kurtka narciarska dziecięca
Porównaj ceny > Sprawdź ceny > Sprawdź ceny >
źródło: Okazje.info
Komentarze (7)
Polskie stoki. Stacja narciarska Rusiń Ski [DOJAZD, INFRASTRUKTURA, CENY]
Zaloguj się
 • defranco

  Oceniono 31 razy 31

  90 PLN za dzień z zerowym wyborem alternatywnych tras... ej łupiom górale ceprów aż miło!

 • jed67

  Oceniono 6 razy 6

  Bez problemu, o ile jest śnieg, można dojechać ze starego stoku na nowy i odwrotnie. Trzeba się troszkę rozpędzić na małym orczyku i dalej na skróty po dziewiczym śniegu. Z nowego na stary trzeba wyskoczyć przy drugim słupie i wyjeżdża się pod knajpką na starym stoku.

 • kakaowe-oko-1

  Oceniono 4 razy 4

  Tekst sponsorowany??? W tym wyciągu nie ma nic nadzwyczajnego! Jest wiele lepszych w kraju i piękniej położonych! Ogólnie nie podobają mi sie trasy w Bukowinie i okolicy wolę Sudety po Polskiej jak i Czeskiej stronie!

 • darekw

  Oceniono 3 razy 3

  fajnie bo wyciąg A był tragiczny, na dolnej stacji siedzisko potrafiło oprzeć się na tyle buta
  a na górnej stacji przez wypłaszczenie spóźnione dzieciaki dostawały krzesłem po plecach lub kaskach

 • korponaracja

  Oceniono 4 razy 2

  hehehe a w filmie promocyjnym z youtube bawół aż miło "orodek narciarski"...
  a ceny delikatnie mówiąc prawie alpejskie.

 • allinall

  0

  Patrze na te Polskie ośrodki narciarskie i tak sobie mysle , że 90 zł to tyle co 25 $ amerykańskich , czyli czyli jedna trasa jakaś tam górka 500 metrów .. ok można zapłacić aby lokalnie z nudów raz w roku pojedzić . Normalna cena w normalnym ośrodku w usa kosztuje za jeden dzień 60 $ (tak średnio +-10%) np tu www.elkskier.com/slopes/trail-map albo tu www.skicamelback.com/skiing-in-the-poconos.aspx . Ale tak jak mówiłem jeden raz można pojechać , tym bardziej jak jest się na miejscu .....

 • bartekgryko

  Oceniono 4 razy 0

  "Wyciąg zaprojektowany przez Porsche Design Studio? W Polsce! Zobacz, gdzie pojechać na narty " - może analfabeci z Czerskiej nauczą się odróżniać "gdzie" od "dokąd". To co uchodzi w rozmowie nie pasuje już do języka pisanego....
  portalwiedzy.onet.pl/140210,,,,dokad,haslo.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX