Polskie stoki. Stacja narciarska Rusiń Ski [DOJAZD, INFRASTRUKTURA, CENY]

Jechaliście kiedyś wyciągiem zaprojektowanym przez Porsche Design Studio? Teraz, żeby tego doświadczyć, nie trzeba jechać do szwajcarskiego Laax. Wystarczy odwiedzić ośrodek Rusiń Ski w Bukowinie Tatrzańskiej, jeden z najbardziej przyjaznych ośrodków narciarskich na Podhalu.

Galeria zdjęć stacji narciarskiej Rusiń Ski

Dojazd i Parking

Ośrodek Rusiń Ski leży na obrzeżach Bukowiny Tatrzańskiej, niecałe 20 km od Zakopanego. Łatwo dojechać tu samochodem, czy bezpłatnymi busami (z centrum Bukowiny i z Gliczarowa). Na miejscu czeka duży, bezpłatny parking, na którym bez problemu mieszczą się zarówno auta osobowe jak i autokary. W bezpośredniej okolicy nie ma rozbudowanej bazy noclegowej, trzeba zatem wziąć pod uwagę (z reguły krótkie) dojazdy na stok. Plusem tej lokalizacji jest to, że bardzo blisko stąd do basenów termalnych w Bukowinie, Szaflarach i Białce. Dlatego jeżeli będziecie mieli tylko ochotę, to kilkanaście minut po jeździe na nartach, możecie już moczyć się w gorącej wodzie.

Infrastruktura

Co nietypowe, cały ośrodek mieści się u góry stoków. Na dole są tylko stacje do wsiadania i
kasy biletowe dla roztargnionych. Sercem całości jest duża (350 miejsc), dwupiętrowa
Karczma Regionalna. Na strudzonych narciarzy czeka tu spory wybór dań w rozsądnych
cenach (pisząc precyzyjniej: za schabowego z frytkami i kompotem zapłaciłem 15,80 zł).
Oprócz rzeczy oczywistych, jest też strefa zabaw dla dzieci i bezprzewodowy internet.

Rusiń Ski fot. Franek Przeradzki

Poruszanie się po stacji jest łatwe. Jest tu kilka wypożyczalni i sklep ze sprzętem narciarskim, zewnętrzne bary, szałasy i sklepiki "z ciupagami". Jest też oczywiście szkółka narciarska. Jedyną, nieco uciążliwą cechą "komunikacyjną" jest oddalenie nowej, sześcioosobowej kanapy od reszty wyciągów. Dotarcie tam wiąże się z odpięciem nart i około pięciominutowym spacerem, aczkolwiek można zaparkować również nad nowym wyciągiem.

Wyciągi

Rusiń Ski fot. inf. pras.

Rusiń Ski już od lat jest bardzo przyjazną i nowoczesną stacją. Działa tu nowoczesne,
czteroosobowe krzesło, jeden długi (400 m) i jeden krótki (200 m) orczyk. Oprócz nich, jest
też niewielki wyciąg dla dzieci, w sam raz do stawiania pierwszych narciarskich kroków. W
styczniu 2015 otwarto nowy, imponujący, sześcioosobowy wyciąg Porsche-Bartholet (na
mapce oznaczony literką D, o przepustowości 2700 osób na godzinę). Dzięki niemu Rusiń Ski można śmiało nazwać jednym z najnowocześniejszych ośrodków na Podhalu. Stacja działa od godziny 8.30 do 21. Mniejsze wyciągi (krótki orczyk i dziecięcy) nie są oświetlone i zamykają się o 16.

Trasy

Główny stok w Ośrodku Rusiń Ski ma długość około 750 metrów, ale, co ważne, jego szerokość to aż 150 metrów. Jest idealny zarówno do nauki jak i dla osób, które nie lubią się przesadnie rozpędzać. Często, w wydzielonym miejscu, trenują tu "na tyczkach" szkoły i kluby narciarskie, co również świadczy dobrze o infrastrukturze stacji. Nowo wytyczona trasa również jest szeroka i ma długość około 1200 metrów. Choć oznaczona jako czerwona, nie jest równie stroma co na przykład początek Polany Szymoszkowej. Jest za to od niej szersza (biorąc pod uwagę górny odcinek tej ostatniej).

Cennik

Pojedynczy wjazd starym krzesłem kosztuje 5 złotych. Nowym 7 zł. Za dwie godziny jazdy
zapłacimy 45 zł, a za cały dzień 90 zł.
Cennik ośrodka Rusiń Ski
więcej informacji: rusin-ski.pl

Trwa akcja Polskie stoki, pokazujemy wybrane, polskie stacje narciarskie

Lot nad Rusiń Ski

Zdjęcie 4F Kurtka narciarska damska KUDN008 Zdjęcie HANNAH Męska kurtka narciarska Boone Zdjęcie Outhorn Kurtka narciarska dziewczęca JKUDN601 3.000
4F Kurtka narciarska damska HANNAH Męska kurtka narciarska męska Outhorn Kurtka narciarska dziecięca
Porównaj ceny > Sprawdź ceny > Sprawdź ceny >
źródło: Okazje.info