Polskie stoki. Stacja narciarska Ski Suche [DOJAZD, INFRASTRUKTURA, CENY]

Zaledwie półtora kilometra od Zakopianki, tuż przy Poroninie, skrywa się stacja narciarska Ski Suche.

Galeria zdjęć stacji narciarskiej Ski Suche

Na narciarzy czeka tu jeden długi i nowoczesny wyciąg krzesełkowy i dwa małe wyciągi dla początkujących. W sezonie 2014/15 otwarto nową, czerwoną trasę z homologacją FIS.

Dojazd i Parking

Stacja ski Suche znajduje się 6 kilometrów od Zakopanego i 1,5 kilometra od Zakopianki. Żeby do niej dojechać, trzeba na wysokości Poronina zjechać na zachód i trzymać się głównej drogi przez około półtora kilometra. Pod wyciągami jest kilka przestronnych parkingów, w związku z czym przyjazd własnym samochodem nie wiąże się z problemami. Alternatywnie dojeżdżają tu też autobusy z okolic.

Infrastruktura

Na miejscu znajdziemy wszystko czego potrzeba narciarzowi - wypożyczalnię, karczmę,
szkółkę narciarską, toalety przy stoku a nawet tradycyjną "góralkę z oscypkami". Całość jest dosyć skondensowana w jednym miejscu, w związku z czym po stacji przemieszczamy się szybko i sprawnie. Ośrodek jest sztuczne oświetlony i działa od 9 do 21.
W Suchym pracują ratraki i armatki śnieżne, a stok jest położony w stosunkowo zacienionym miejscu, w związku z czym warunki śniegowe na trasie potrafią mile zaskakiwać.

Wyciągi

"Siłą napędową" ośrodka jest czteroosobowy wyciąg krzesełkowy o długości 950 metrów o przepustowości 2200 osób/godzinę. Pokonuje on różnicę wzniesień 137 metrów. Oprócz krzesła jest też nowa taśma dla dzieci i wyciąg orczykowy dla początkujących. Dodatkowo w górnej części działa jeszcze jeden wyciąg orczykowy wzdłuż niebieskiej trasy.

Trasy

U góry mamy do wyboru jedną z czterech tras. Trzy zostały oznaczone jako niebieskie,jedna, nowa, jako czerwona. Ta ostatnia ma slalomową homologację FIS do zawodów juniorskich. Wąskim gardłem całości jest zwężenie tras. Wszystkie spotykają się przy dolnej stacji, w związku z czym na tym kawałku robią się muldy. Mimo to, jeździ się tu bardzo przyjemnie. Trasy mają długość około 800 metrów.Na trasach dla początkujących szkółka narciarska ustawia kilka "pomocy dydaktycznych" jak mały slalom czy bojki. Pod nimi znajduje się strefa relaksu PGE, czyli leżaki z których rodzice mogą obserwować swoich małych adeptów narciarstwa.

Cennik

W ośrodku działają punktowe karty zbliżeniowe. Jeden przejazd krzesełkiem kosztuje 5 zł, a dużym orczykiem 2,50. Za taśmę płacimy 2 zł za przejazd, a za mały orczyk 1,50 zł. Oprócz tego można wykupić karnet na kilka godzin lub dni. Przykładowo, cały dzień jazdy kosztuje w sezonie 80 zł.

Cennik ośrodka Ski Suche
więcej informacji: skisuche.com

Trwa akcja Polskie stoki, pokazujemy wybrane, polskie stacje narciarskie

 

Film z powietrza: