Freeride World Tour Courmayeur 2014 - Wyniki

We włoskiej stacji Courmayeur zakończono pierwsze zawody z serii Swatch Freeride World Tour by The North Face czyli odpowiednik Pucharu Świata FIS w jeździe poza przygotowanymi trasami. Na zawodników czekałą potężna ściana Cresta D'Arp. Zapraszamy na relację wideo z zawodów. Wśród narciarzy triumfował Loic Collomb - Patton z Francji, a wśród snowboardzistów Sammy Luebke z USA.

Pierwsze podejście do zawodów odbyło się w piątek, 17.01. Niestety, po przejeździe ośmiu zawodników, zostały zatrzymane z powodu złych warunków pogodowych. W środę 22.01, pogoda okazała się łaskawa. Pierwsi na trasę wyjechali snowboardziści, a po nich zjechali narciarze.

Na starcie we włoskim Courmayeur stanęło kilkudziesięciu najlepszych freeriderów na świecie. Wśród narciarzy triumfował Loic Collomb - Patton z Francji, a wśród snowboardzistów Sammy Luebke z USA.

Amerykanin pokonał zbocze Cresta Youla z ogromną prędkością zaliczając przy okazji kilka skoków, w tym ładne frontside 360.

"Swoją linię wybrałem już pierwszego dnia. Myślałem żeby coś zmienić, ale ostatecznie cieszę się, że trzymałem się swojej pierwszej decyzji. Warunki były naprawdę świetne, przy każdym skręcie masa śniegu sypała mi się prosto w twarz" - powiedział zwycięzca po ogłoszeniu wyników. Drugie miejsce na podium zdobył Sascha Hamm z Wielkiej Brytanii, a trzecie Ludo Guillot - Diat z Francji.

Najlepszy wśród narciarzy Loic Collomb - Patton po raz pierwszy w karierze startował w zawodach FWT. Jednak swoim niesamowicie szybkim przejazdem, rozpoczętym od dużego skoku ze skał, a zakończonym 360-tką z naturalnego wybicia u podnóża ściany, pokazał, że może powalczyć o najwyższe lokaty na koniec sezonu. Drugie miejsce wśród narciarzy zajął Amerykanin Josh Daiek, a trzecie Jeremie Heitz ze Szwajcarii.

Kolejne zawody cyklu Swatch Freeride World Tour by The North Face odbędą się w Chamonix. Jeżeli warunki na to pozwolą zawodnicy i zawodniczki staną na starcie już w najbliższą sobotę.

FWT14 - Chamonix-Mont-Blanc Teaser przez FreerideWorldTourTV

Podobnie jak w przypadku dzisiejszej imprezy rywalizację będzie można śledzić na żywo za pośrednictwem stron: http://freerideworldtour.com i https://twitter.com/FreerideWTour .

Polub nas na FB - Na narty.sport.pl | Czytaj więcej na temat Freeride na nartach.