Shishapangma Ski Challenge 2013. Podróż przez Nepal i Tybet [ZDJĘCIA]

Shishapangma Ski Challenge 2013. Ekipa w Katmandu

Shishapangma Ski Challenge 2013. Ekipa w Katmandu (Kin Marcin/Red Bull Content Pool)

Szóstego września czteroosobowa ekipa Shishapangma Ski Challenge 2013 bezpiecznie dotarła do Katmandu. Od tego czasu powoli zbliżają się do najniższej spośród najwyższych gór świata. Sziszapangma to ośmiotysięcznik (8013 m. n.p.m.), który bracia Andrzej i Grzegorz Bargielowie zamierzają zamienić w prywatny stok narciarski. Rodzeństwu towarzysza filmowiec-himalaista Dariusz Załuski i fotograf Marcin Kin, który niemalże codziennie przysyła porcję fenomenalnych zdjęć z wyprawy.

ZOBACZ GALERIĘ KAPITALNYCH ZDJĘĆ - KLIK

Pierwszego dnia z Katmandu Andrzej napisał tak

Żyjemy. Jesteśmy cali i zdrowi. Dzisiaj rano dolecieliśmy do stolicy Nepalu. Lot trwał 23 godziny i nie ukrywam, że trochę nas zmęczył.
Katmandu przywitało nas „z otwartymi ramionami”. Jest świetna pogoda, a samo miasteczko niezmiennie urokliwe. Niestety od samego rana przygotowywaliśmy się do jutrzejszego przejazdu do Tybetu, więc nie mieliśmy za dużo czasu na zwiedzanie.

narty w himalajach, andrzej bargiel, marcin kin Kin Marcin/Red Bull Content Pool

więcej o wyprawie można przeczytać na blogu andrzejbargiel.com

Zobacz także
  • 12.09.2013 Oczarowani Tybetem
'Dzisiaj z samego rana wyjechaliśmy z Nyalam i obraliśmy kierunek na Mount Kailash. Przejechaliśmy samochodem 350km. Z reguły nie jestem fanem podróży samochodem, ale po dzisiejszym dniu zmieniłem zdanie. Nasza podróż była tak nasycona ilością przepięknych obrazków, że do teraz widzę je wszystkie przed oczami. Dzisiejszego dnia śmiało mogę powiedzieć, że właśnie zobaczyłem piękno Tybetu, i że ujęcia z filmów, naprawdę istnieją.'

Przedstawienie postaci - Shishapangma Ski Challenge 2013
  • ''Shishapangma Ski Challenge 2013'' to wyprawa rozpoczynająca projekt ''Hic sunt leones'' (z łac. "tu są lwy" - ten termin służył do oznaczania terenów niezdobytych). To wielki narciarski plan Andrzeja Bargiela, który chce zjechać z najwyższych szczytów Ziemi. Pierwszym celem jest Sziszapangma (8013 m.n.p.m) w Tybecie. Wyprawa zaczęła się na początku września. Na wtorek planowany jest atak szczytowy i zjazd Bargielowie zjeżdżają z ośmiotysięcznika na nartach. Piękne zdjęcia [FOTO]
  • Andrzej Bargiel Andrzej Bargiel chce zjechać na nartach z Sziszapangmy