Sport.pl

Jak się bawić na nartach

Jak wiadomo jedną z największych zalet narciarstwa jest fakt, że jest to "sport" zespołowy. A raczej po prostu metoda na czynny odpoczynek ze znajomymi. Czyli łączy zalety sportu, aktywnego wypoczynku z korzyściami spędzania czasu wraz ze znajomymi. Co jednak, jeżeli nasi przyjaciele akurat nie mogą pojechać na narty? Albo jesteśmy zmęczeni swoim towarzystwem i chcemy poznać kogoś nowego?

W takich sytuacjach pozostają nam wyjazdy zorganizowane. Ich zalety są oczywiste. Z reguły jedyne, czym się musimy zająć to dojechaniem na miejsce. Wszystko inne jest już załatwione. Nocleg, wyżywienie, skipass, ubezpieczenie, instruktor - kupując wyjazd narciarski wszystkie te rzeczy są na głowie organizatorów. Jest to niewątpliwie wygodne. I w dodatku wcale nie musi być dużo droższe. Oczywiście biuro podróży jako pośrednik musi swoje zarobić ale ponieważ rezerwuje noclegi w większej ilości to ma również możliwość negocjowania zniżek. Więc ich prowizja może być dzięki temu nie bardzo odczuwalna dla naszego portfela. Ale, co może być ważniejsze, biuro podróży zajmuje się również zorganizowaniem nam czasu po nartach! Co to może oznaczać? Zapytaliśmy panią Karolinę, z firmy Jafi Sport, zajmującej się właśnie organizowaniem „zabawowych” wyjazdów narciarskich.

-„Nasz marcowy wyjazd, pod hasłem „Mega Party-narty w pełnym słońcu” właśnie trwa. Teraz od 24.III. wysłaliśmy do Włoch (Livigno) drugi już w tym miesiącu turnus. Planujemy jeszcze "Mega zakończenie sezonu - free ski" w terminie 14-21.IV., również w tej samej miejscowości. W ramach naszych wyjazdów proponujemy uczestnikom całą gamę atrakcji.

Narciarskie to przede wszystkim: szkolenie z instruktorami oraz zawody narciarskie i snowboardowe z nagrodami. Pozostałe atrakcje (w tym koncerty: w marcu gra dla naszych klientów K.A.S.A. a w kwietniu zagra Afromental oraz Future Folk), opieka rezydenta.

Wyjazdy nie są prowadzone na zasadzie obozów, ale posiadają program (codzienne animacje, rozgrzewki, dyskoteki, koncerty, animacje na stoku itp.), w których nasi klienci mogą brać udział wedle uznania i chęci. Oczywiście nasz rezydent zna wszystkie dyskoteki w okolicy, jest w stanie polecić miejsce w zależności od preferowanej muzyki.” - mówi pani Karolina Witek.

29.01.2012 MALE CICHE , POLANA LICHAJOWKI - KUMOTERSKA GONBA - PARADA GAZDOWSKA W KTOREJ OCENIANY JEST WYGLAD KONIA I ZAPRZEGU FOT.  MAREK PODMOKLY / AGENCJA GAZETA SLOWA KLUCZOWE:GORALE  KONIE  SPORT ZAPRZEGI TRADYCJA  ZIMA  ZABAWA ZWODY W POWOZENIU KUMOTERKI NARTY NARCIARZE POWOZY SANIE  DZIECI GORAL PYTACE

 

 

 

Podsumowując. Narty, to nie tylko wyczyn, zjazdy, szlifowanie techniki. Równie ważne jest, jak wypoczywamy wieczorami. A skoro to nasz urlop, to czemu się nie zabawić? Zorganizowany wyjazd może nam to zdecydowanie ułatwić.