Sport.pl

Co ukryć w kieszeniach?

Najnowsze spodnie, kurtki czy kombinezony są nie tylko ładnie wykończone ale przede wszystkim praktyczne. Oprócz tego, że z roku na rok do ich produkcji wykorzystywane są coraz to nowsze technologie, które ułatwiają nam kontrolowanie temperatury i zapobiegają przegraniu lub wychłodzeniu organizmu, mają również wiele mniejszych kieszeni. Co warto w nich ukryć? Zastanów się, zanim wyruszysz na stok.

Nie zawsze mamy ochotę na to, by cały dzień śmigać z plecakiem wypchanym kanapkami, termosem z herbatą, batonikami, aparatem fotograficznym i innymi rzeczami, bez których przecież nie moglibyśmy się obejść. Dlatego warto skorzystać z tego, że nowe stroje mają mnóstwo małych kieszonek, dzięki którym nie musisz się za każdym razem zatrzymywać, kiedy czegoś potrzebujesz. Co warto wziąć ze sobą na stok i spróbować upchnąć w kurtce lub spodniach? Oto nasze sugestie:

Pieniądze

Nie jest rozsądnym wożenie ze sobą portfela ze wszystkimi dokumentami i kartami kredytowymi dlatego weź gotówkę. Nie namawiamy do dużych kwot, ale dobrze mieć przy sobie parę groszy na wypadek, gdy zgłodniejesz, zachce Ci się pić czy okaże się, że toaleta na stoku jest płatna.

Pomadka do ust

Usta pierzchną nam z wielu powodów: czasem na skutek odwodnienia organizmu zaczynamy zbyt często je oblizywać, innym razem nasza skóra staje się sucha i zaczyna pękać ponieważ wystawiamy ją na działanie silnego mrozu. Aby zapobiec tej dość bolesnej i mało estetycznej dolegliwości, zawsze miej pod ręką pomadkę do ust lub wazelinę. Im mniej zapachowy wariant wybierzesz, tym większa szansa na to, że sięgasz po produkt naturalny, który w mniejszym stopniu podrażni delikatną skórę.

Chusteczki jednorazowe

Na mrozie często łzawią oczy, dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w gogle, by poprawić naszą widoczność. Mimo tego dość często już po pierwszym zjeździe mamy policzki zalane łzami. Upewnij się, że do jednej z kieszeni schowałeś jednorazowe chusteczki higieniczne. Mogą się okazać przydatne w wielu sytuacjach. W końcu ile razy zdarzyło Ci się coś rozlać albo zabrakło ręczników papierowych, by wytrzeć ręce? Możesz też pomyśleć o wilgotnych wariancie, dzięki któremu będziesz mógł umyć ręce zanim sięgniesz po jakiś posiłek.

Zastrzyk energii

Często upychamy w kieszeni słodycze po to, by szybko dodać sobie energii. Warto mieć pod ręką ulubionego batona na wypadek, gdyby nagle dopadł Cię głód, ale pomyśl też o innych, zdrowszych przekąskach. Możesz się zaopatrzyć w migdały, suszone owoce czy batony proteinowe, które możesz wcześniej przygotować w domu. Kiedy jeździmy cały dzień, możemy raptem odczuć spadek energii i wtedy dobrze jest sięgnąć po słodką przekąskę, która szybko postawi nas na nogi i umożliwi dalsze szusowanie.

Podstawowe informacje

Przezorny zawsze ubezpieczony - mówi przysłowie i jest w nim wiele prawdy. Dlatego na wszelki wypadek, schowaj do kieszeni kartkę, na której podasz wszystkie swoje podstawowe informacje: Imię, nazwisko, grupa krwi, telefon kontaktowy do bliskiej osoby.

Wiele kurtek jest teraz specjalnie do tego przystosowanych. Mają kieszonkę, gdzie za przeźroczystą folią możesz ukryć te informacje.

Krem z filtrem

Pamiętaj o tym, że na stoku jest wyjątkowo łatwo o poparzenia słoneczne. Dobrze jest zaopatrzyć się w małą tubkę z kremem o wysokim filtrze. Słońce może być wyjątkowo zdradliwe. Wychodzisz na zewnątrz, wydaje Ci się, że niebo jest pochmurne, ale chwilę później wjeżdżasz na górę gondolką i raptem się rozjaśnia. Dlatego pamiętaj o tym, by zawsze mieć pod ręką krem z filtrem na zimę, który zabezpieczy Twoją twarz zarówno przed poparzeniem jak i odmrożeniem. Możesz też nim zawsze posmarować dłonie, gdy poczujesz, że masz wysuszoną skórę.

Odtwarzacz mp3

Niektórzy uważają, że jazda na nartach czy na desce z muzyką jest niebezpieczna, ponieważ nie słyszymy tego, co się dzieje wokół nas. Dlatego warto pamiętać o tym, by nie przesadzać z głośnością. Umówmy się, przyjemnie jest podziwiać krajobraz wjeżdżając na górę wyciągiem, kiedy słuchamy ulubionych płyt. Teraz kurtki mają specjalne kieszenie i wypustki, które sprawią, że nie będziesz musiał się plątać w kablach. Niektórzy chwalą sobie kaski z wbudowanymi słuchawkami.

Telefon

Warto wziąć ze sobą starą komórkę, którą schowałeś gdzieś na dnie szuflady. W końcu nie chcesz rozlać ekranu w swoim ulubionym smartfonie, a fajnie byłoby mieć kontakt ze światem na wypadek różnych nieprzewidzianych okoliczności. Im mniejszy i lżejszy telefon, tym lepiej. W końcu chodzi tylko o to, by móc zadzwonić lub wysłać sms.