Sport.pl

Gdzie jeździć na nartach kiedy nie ma śniegu?

Aura jaka jest każdy widzi. Niestety zima jak do tej pory nas nie rozpieszcza. Moglibyśmy popełnić artykuł o tym, co robić kiedy nie ma śniegu (baseny, siłownie i inne nudziarstwa) lub też odesłać Was po prostu do naszych kolegów z polskabiega lub polskanarowery. Ale my się tak łatwo nie poddajemy! Postanowiliśmy sprawdzić, gdzie w Polsce można pojeździć na nartach bez śniegu lub z jego śladową ilością.

W stolicy od wielu już lat istnieje Całoroczny Stok Narciarski „Szczęśliwice”. Jako, że ma nawierzchnie igielitową to można tam szusować nawet bez śniegu. I wiele osób to robi.

Różnica poziomów 44 m

Długość zjazdu 227 m

Więcej informacji na www.wosir.waw.pl/?pid=706

W Bytomiu mamy DSD czyli Dolomity Sportowa Dolina - Całoroczny Stok Narciarsko Snowboardowy. W ofercie m. in. tor dla quadów i sanek, wyznaczone trasy dla narciarzy, możliwość ustawienia slalomu, zorganizowania szkoleń dla dzieci i dorosłych oraz wiele innych. Stok posiada zarówno nawierzchnię igielitową jak i możliwość sztucznego naśnieżania.

Więcej informacji na www.dsd.pl/index.php

Oświetlony i sztucznie naśnieżany stok narciarski 30 km od Krakowa na terenie całorocznego kompleksu golfowo-rekreacyjnego Krakow Valley Golf & Country Club w Paczółtowicach. Niestety nie igielitowy ale zawsze większa szansa na jazdę. Trasa zjazdowa ma długość 750m i znajduje się zaledwie 30 km od centrum Krakowa (50km od Katowic). Jest to najbliżej Krakowa położony stok narciarski, wyposażony w sztuczne naśnieżanie oraz oświetlenie. Lokalizacja w sąsiedztwie dwóch wielkich aglomeracji zapewnia łatwą dostępność komunikacyjną, a krajobraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej gwarantuje najwyższej jakości walory widokowe. Dane techniczne nowego wyciągu:

Różnica poziomów: 70m

Długość trasy: 750m

Więcej informacji na www.krakow-valley.com/idm,299,aktualnosci.html

03.12.2011 WARSZAWA , ROZPOCZECIE SEZONU NARCIARSKIEGO - OTWARTY BEZPLATNY TRENING NARCIARSKI ZORGANIZOWANY PRZEZ SERWIS SPORT.PL , GORKA SZCZESLIWICKA . FOT. FRANCISZEK MAZUR / AGENCJA GAZETA

SkiPark Bystra Śląska. Całoroczny stok slalomowy wyposażony w nawierzchnie igielitową.

Więcej informacji na www.skipark.pogodzinach.net

W Poznaniu możemy pojeździć na popularnej Malcie. MaltaSki to dwa stoki narciarskie z wyciągami krzesełkowym i orczykami, wypożyczalnia sprzętu oraz serwis narciarski.

Mamy tutaj zarówno sprzęt do sztucznego naśnieżania (armatki), ratrak Bombardier jak i sztuczną igielitową nawierzchnię. A zatem jeździć można zawsze.

Stok Główny - o długości 150 m i szerokości od 15 do 30 m z dwoma wyciągami: krzesełkowym o przepustowości 800 osób/h oraz talerzykowym o przepustowości ok. 750 osób/h. Średnie nachylenie stoku głównego to 18 stopni.

Stok Mały do nauki jazdy - o długości 30 m i szerokości 30 m z wyciągiem talerzykowym o regulowanej szybkości. Nachylenie stoku wynosi 14 stopni.

Więcej informacji na www.maltaski.pl/O_Malta_Ski,12,12.html

Anna Chodkiewicz

Komentarze (13)
Gdzie jeździć na nartach kiedy nie ma śniegu?
Zaloguj się
 • Gość: Lela

  Oceniono 1 raz 1

  No dobra, kolejne ferie zbliżają się wielkimi krokami? Macie już plany? My póki co wybraliśmy tylko obóz narciarski w Szczyrku, z Almaturu:) dla najmłodszej części rodziny.

 • rebicka

  0

  Najfajniejsze miejsca to tam gdzie są sztuczne stoki. Polecam skimondo.pl najlepsze! W gdańsku jest na grunwaldzkiej. Uwielbiam ich stoki....

 • 0

  Fajne jest to Skimondo, aktualnie mamy taką zimę, że nawet nie ma śniegu, a w góry mnie nie stać póki co żeby jechać, za to Skimondo spoko rozwiązanie.

 • 0

  Po co męczyć się na trawie czy tam murawie... Jak można skorzystać ze sztucznych stoków? W zeszłym tygodniu właśnie się do nich przekonałam będąc w trójmieście. Znajomi zabrali mnie do Skimondo pomimo moich wielkich zastrzeżeń. Jak wspomniałam - przekonałam się. Zabawa przednia, wielkiej różnicy nie ma. Po prostu jeździsz!

 • grzechotka22

  0

  Ja niedawno próbowałam na sztucznym sztoku skimondo w Gdańsku. Też fajne uczucie :)

 • samantha818

  0

  Jest jeszcze sztuczny stok w Gdańsku - Skimondo. Genialni instruktorzy. Super zabawa całkiem bezpiecznie. Bryła która imituje stok naprawdę go przypomina. Masz wrażenie że jedziesz po prawdziwym stoku. Warto zajrzeć :)

 • slawixo

  0

  Szkoda że tak mało, w tym naszym,nieszczęsnym kraju ,jest takich atrakcji.Kupiłem córce snowboard,który niestety leżakuje ,jak na razie.Ważne jest jednak żeby i tak znaleźć okazję do ruchu,a nie tylko czekać na śnieg-aktywnyrelax.blogspot.com

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX