Salomon Nordic Sunday - zapraszamy na start amatorów biegania na nartach!

Już w najbliższą niedzielę, 18 grudnia rusza trzecia edycja Salomon Nordic Sunday w Jakuszycach. SNS to pierwszy i największy zarazem cykl amatorskich zawodów w narciarstwie biegowym w Polsce. Na starcie mają się pojawić m.in. członkowie polskiej kadry narodowej w wioślarstwie, a także amatorzy z całej Polski, Czech i Niemiec.

Tydzień przed pierwszym biegiem na listach startowych znajdowało się aż 524 zawodniczek i zawodników! Większość stanowią Polacy, ale w Salomon Nordic Sunday wystartuje także kilkudziesięciu Czechów i kilkunastu Niemców. Tylko w ostatnich tygodniach na listy startowe wpisało się kilkadziesiąt osób. - Bardzo prosimy wszystkich chętnych o jak najszybszą rejestrację i wnoszenie opłat startowych - apeluje Beata Lepka, organizator jakuszyckich zawodów. - Chcemy uniknąć niedzielnych kolejek w biurze zawodów. Dlatego wszelkie formalności można załatwić za pomocą naszej strony internetowej - http://sns-nartybiegowe.pl

Organizatorzy proszą także o sprawdzanie swoich danych na elektronicznej liście startowej i nanoszenie ewentualnych zmian.

W gronie zgłoszonych znajduje się kilkunastu wioślarzy z kadry narodowej Polski. M.in. członkowie słynnej czwórki, która od kilka lat jest najlepsza na świecie w swojej konkurencji. Adam Korol, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński i Konrad Wasielewski. - Trenowali w Jakuszycach na początku grudnia i zapewnili, że podobnie, jak w pierwszym sezonie, także w tym stawią się na starcie naszej imprezy - podkreśla B. Lepka.

Finałowy, dziewiąty bieg drugiego sezonu SNS 2010/2011.SNS to jednak przede wszystkim amatorzy - pasjonaci narciarstwa biegowego, którzy by ścigać się w Jakuszycach przyjeżdżają tu z całej Polski. Gdynia, Gdańsk, Warszawa, Piła, Szczecin, Łódź, Przemyśl, Kraków, Wrocław - to tylko niektóre miasta, które reprezentują startujący w SNS-ie. Do tego dochodzi spora grupa Czechów, m.in. z Pragi i Pardubic. - Do uczestnictwa w zawodach zachęcamy wszystkich, dla których zimową porą bieganie na nartach jest formą aktywności ruchowej, sposobem spędzania wolnego czasu w dobrym towarzystwie i pięknym otoczeniu oraz pragnących sportowej rywalizacji - podkreśla Beata Lepka. - Przewidziane w regulaminie 44 kategorie pozwalają na wyrównanie szans i zachęcają do startu reprezentantów wszystkich pokoleń.

Podobnie, jak w poprzednim sezonie, także teraz wśród wszystkich zawodników, którzy ukończą dany bieg w ramach SNS, po każdych zawodach losowane są m.in. narty biegowe Salomona, czy pulsometry Suunto.

Organizatorzy zapewniają numery startowe z chipem, punkty żywieniowe na trasie, dyplomy, medale oraz dobrą zabawę połączoną ze sportową rywalizacją. Przypominamy, że zawodnicy posiadający numery z ubiegłego sezonu, nie muszą na nowo rejestrować się do biegu. Wystarczy, że wniosą opłatę startową. Koszt udziału w jednym biegu to 40 zł. Ewentualna jednorazowa opłata za numer startowy to 15 zł.

Zawodnicy rywalizują dwoma stylami - klasycznym i dowolnym. Na dwóch dystansach - Mini (ok. 10 km) i Mega (ok. 20 km). - Trasa pierwszego biegu powinna być znana w środę lub w czwartek. Zależy nam na tym, by pierwsze zawody były dobrą rozgrzewką przed kolejnymi. Dlatego trasa będzie łatwa i przystępna dla początkujących - zapowiada Piotr Lepka ze Stacji Jakuszyce odpowiedzialny za wyznaczenie trasy zawodów Salomon Nordic Sunday.

Ważna informacja - w Jakuszycach zima na całego. W niedzielę na Polanie Jakuszyckiej było ok. 50 cm śniegu i lekki mróz. Prognozy przewidują kolejne opady śniegu. Także 18 grudnia warunki do biegania powinny być idealne!

I jeszcze program minutowy imprezy. W każdych zawodach będzie on taki sam. Przeddzień startu - sobota, 17 grudnia - w godz. 9.00-17.00 zapisy w biurze zawodów (tylko w przypadku zawodów rozgrywanych w Jakuszycach). Dzień startu - niedziela, 18 grudnia - godz. 9.00-10.00 zapisy w biurze zawodów, pobranie chipów, 11.00 - start zawodników biegnących stylem klasycznym, 11.15 - start zawodników biegnących stylem dowolnym, 11.00 -14.00 - imprezy towarzyszące, 14.00 zamknięcie trasy zawodów na wszystkich dystansach i rozpoczęcie dekoracji zawodników.

Dokładne informacje o zawodach Salomon Nordic Sunday - m.in. o kategoriach wiekowych, dokładnych terminach, zapisach i regulaminie - na stronie internetowej cyklu: http://sns-nartybiegowe.pl