Jeden dzień dla bezpieczeństwa w górach

informacja prasowa
07.02.2014 10:23
A A A
Okolice Murowańca, Kasprowy Wierch

Okolice Murowańca, Kasprowy Wierch (fot. Franek Przeradzki)

W sobotę, 8 lutego w Zakopanem odbędzie się pierwszy w tym sezonie jednodniowy kurs lawinowy Polskiego Stowarzyszenia Freeskiingu i TOPR. Jego uczestnicy będ± mieli okazję poznać podstawowe zasady prowadzenia akcji ratunkowych.

Tegoroczna zima na długo zapamiętana zostanie przez miło¶ników wszelkiego rodzaju sportów górskich. Niestety przede wszystkim jako ta, w czasie której długo czekali na dobre warunki. Tymczasem wbrew pozorom i wiej±cemu kolejny raz w tym roku halnemu w Tatrach utrzymuje się pokrywa ¶nieżna. Wahania temperatur i silny wiatr to z kolei podstawowe czynniki wpływaj±ce na jej stabilno¶ć.

Niezbyt sprzyjaj±ce warunki do jazdy na nartach i snowboardzie to dobra okazja na naukę lub przypomnienie sobie zasad prowadzenia akcji ratunkowych i obsługi sprzętu lawinowego. Możliwo¶ć tak± daje jednodniowe szkolenie lawinowe, które po raz pierwszy odbędzie się w najbliższ± sobotę na Hali G±sienicowej.

„Taki jeden dzień to absolutna podstawa dla każdego, kto zim± chce eksplorować góry. Okazja, by dowiedzieć się co wła¶ciwie oznaczaj± komunikaty lawinowe i co zrobić w razie wypadku. Wreszcie ten jeden dzień to pierwszy, ale duży krok w stronę bezpieczniejszego korzystania z uroków zimy w górach" - wyja¶nia Jacek Będkowski, jeden z organizatorów szkoleń Polskiego Stowarzyszenia Freeskiingu i TOPR.

Cena takiego kursy to zaledwie 99 złotych. Tej zimy odbędzie się jeszcze jedno szkolenie tego typu oraz szereg kursów weekendowych, w tym szkolenia skiturowe i skialpinistyczne. Ich wspólnym celem jest popularyzacja wiedzy i umiejętno¶ci zwi±zanych z bezpiecznym eksplorowaniem gór zim±. Wszelkie informacje na temat programu i terminów szkoleń znaleĽć można na stronach www.kursylawinowe.pl i www.facebook.com/lawiny.

Partner strategiczny: PZU | Partnerzy akcji: TPN, TOPR

Akcję wspieraj±: The North Face, Nikon, Uvex, Odlo, Black Diamond, Armada, Mammut

Ľródło: informacja prasowa

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX