Sport.pl

Into The Mind w warszawskim kinie Wisła

W dniu 25 października 2013, w kinie Wisła w Warszawie odbędzie się warszawska projekcja najnowszego dzieła wytwórni Sherpas Cinema - ?Into The Mind?. Na międzynarodowym festiwalu IF3 film został wybrany najlepszą freeskiingową produkcją roku, a jego premiera w Krakowie cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem.

Po światowej premierze w Krakowie, nadchodzi czas na Warszawę. Redakcja portalu HiverMAG.pl, we współpracy z wytwórnią Sherpas Cinema przygotowuje kolejną projekcję filmu, który już zdążył zdobyć wszystkie najważniejsze branżowe nagrody. „Into The Mind” został uznany za film roku podczas tegorocznego IF3 - największego festiwalu filmów freskiingowych. Ponadto, Sherpas Cinema odebrali tam nagrody za najlepszy montaż i zdjęcia, co czyni z tej produkcji pozycję obowiązkową nie tylko dla amatorów sportów zimowych, ale także wszystkich osób wrażliwych na niesamowite ujęcia filmowe.

Into The Mind - Official Teaser from Sherpas Cinema on Vimeo.

Ekipa filmowców Sherpas Cinema wraz z najwybitniejszymi narciarzami ekstremalnymi odwiedziła najbardziej spektakularne miejsca w jakich można jeździć na nartach. Boliwia, Himalaje czy Alaska to tylko niektóre z kierunków jakie obrali twórcy i bohaterowie filmu. Powstały w wyniku tych podróży film nie pozostawia widza obojętnym - próbuje odpowiedzieć na pytanie dlaczego niektórzy dobrowolnie narażają się na niebezpieczeństwo i czy kilkadziesiąt sekund zjazdu warte jest całego wielkiego trudu jaki należy podjąć by dostać się na szczyt góry? Autorzy „Into The Mind” zabiorą publiczność w podróż do najbardziej niesamowitych miejsc na Ziemi oraz do wnętrza umysłów ludzi, którzy przesuwają granice tego co możliwe na nartach.

Sherpas Cinema swoim nowym dziełem po raz kolejny udowodnili, że w aspekcie filmowego rzemiosła są niedoścignionym rywalem dla swoich największych konkurentów. Kosmiczne zdjęcia, niesamowity montaż i świeże, ambitne pomysły powodują, że film ten zdecydowanie jest czymś więcej niż kolejną produkcją pokazującą wyczyny freeskierów. „Into The Mind” to skomplikowany i dający do myślenia obraz, w którym na pierwszym planie jest człowiek, jego umysł i przekonanie o tym, że góry to coś więcej niż geografia i przyroda. Z pewnością jest to jeden z filmów, które należy zobaczyć w kinie!

Start projekcji:

Godz. 20:30, sala A

Bilety:

Bilety w cenie 19 PLN są dostępne w kasie kina Wisła (http://www.novekino.pl/kina/wisla/) oraz w systemie sprzedaży internetowej: http://bit.ly/1c91MaY

źródło: informacja prasowa