Sport.pl

SNOWSAIL 2013 - relacja

W ostatni weekend lutego w Karpaczu odbyły się Mistrzostwa Polski Żeglarzy i Motorowodniaków w Narciarstwie i Snowboardingu SNOWSAIL 2013, których organizatorem jest szkoła żeglarstwa 4winds z Gdyni.

Przeszło setka żeglarzy i motorowodniaków z całej Polski przyjechała do narciarskiej stolicy Dolnego Śląska, aby dopingować i ścigać się na nartach i snowboardzie. Rywalizacja odbyła się w czterech grupach wiekowych w dwóch kategoriach. Konkurencją specjalną były zawody kapitanów o przechodni „złoty dzwon” w kategoriach narty i snowboard. Impreza rozpoczęła się w piątek wspólnym szusowaniem i zabawą przy grzańcu, a zakończyła w niedzielę wspólnym śniadaniem. W sobotę zawodnicy ścigali się na stoku Biały Jar.

Organizatorzy zapewnili transport, był profesjonalny slalom, elektroniczny pomiar czasu i wspaniała zabawa. Udział brali zawodnicy w każdym wieku - najmłodsza uczestniczka miała zaledwie 5 lat! Wieczorem odbyło się uroczyste wręczenie pucharów, dyplomów i medali oraz biesiada uświetniona koncertem zespołu Mordewind. Cenne nagrody o łącznej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych ufundowały między innymi Odlo, Uvex, Viking, Reush, Marina Gliwice, Active wear, Smart, Eljacht, Modern Home, Audiowave, Bractwo Mórz, Schronisko Samotnia, Nautiner Yachts, Decathlon, Sail-ho, Maxus Czarter oraz 4winds.

Patronat honorowy nad zawodami objęli PZŻ, ISSA, PZN, PZsnow oraz Burmistrz Karpacza i Prezydent Gdyni. Sponsorami imprezy byli Maxus Czarter, który dla zwycięzcy ufundował czarter jachtu o wartości pięciu tysięcy oraz Nautiner Yachts fundator drugiej nagrody - czarteru o wartości trzech tysięcy. Group One Yacht opłaciła wynajecie stoku i koncert. Wszystkim sponsorom, patronom, popularyzatorom tego wydarzenia serdecznie dziękujemy.

Szczególnie dziękujemy uczestnikom. Za wspaniałą zabawę, sportowego ducha i chwile spędzone razem. Zdjęcia, filmy, wyniki, relacje z zawodów można znaleźć na stronie mistrzostw www.snowsail.4winds.pl.

Zapraszamy w przyszłym roku na kolejne Mistrzostwa żeglarzy i motorowodniaków.

Organizator Kpt. Krzysztof Piwnicki, 4winds.