Sport.pl

300 najszybszych zjedzie z Kasprowego Wierchu

Już 24 lutego odbędzie się finał narciarsko-snowboardowego wyścigu Red Bull Zjazd na Krechę 2013. W niedzielny poranek ze szczytu Kasprowego Wierchu wystartuje równocześnie 300 amatorów zawrotnych prędkości z całej Polski, a przyświecać będzie im tylko jeden cel - dojechać pierwszym do mety. Starterem tegorocznego wyścigu będzie Adam Małysz!

Wideo zaproszenie od Adama Małysza.

Piąta edycja zawodów Red Bull Zjazd na Krechę powróciła w 2013 roku w polskie góry, stając się ponownie powodem najszybszej rywalizacji w sezonie zimowym. W masowym wyścigu walczą ze sobą jednocześnie narciarze, snowboardziści, kobiety, mężczyźni, profesjonaliści, jak i amatorzy. Każdy reprezentuje swój własny styl, jednak technika jazdy gwarantująca powodzenie w wyścigu jest jedna - ograniczona ilość skrętów i zjazd „na krechę”.

Po dwóch latach rozgrywania zawodów na słowackiej Tatrzańskiej Łomnicy, masowy zjazd powróci na „świętą górę” fanów białego szaleństwo - Kasprowy Wierch. Ze szczytu trasą do Kuźnic zjedzie równocześnie ramię w ramię 300 najszybszych narciarzy i snowboardzistów, wyłonionych w krajowych eliminacjach. Zwycięzca zawodów w 2009 roku - Wojtek Szczepanik - pokonał sześciokilometrową ekstremalną trasę wyścigu z Kasprowego w 6 minut i 18 sekund. O tym, czy ten wynik zostanie poprawiony w tym roku, dowiemy się już 24 lutego.

Wśród uczestników startujących w Red Bull Zjazd na Krechę pojawią się również muzycy, dziennikarze, aktorzy oraz zawodnicy sportów motorowych. W zwartych szeregach na linii startu będzie można zobaczyć m.in. zespół Afromental, Beatę Sadowską, Staszka Karpiela, Rafała Mroczka czy motocyklistów Orlen Teamu - Jakuba Przygońskiego, Marka Dąbrowskiego i Jacka Czachora. Grupę 300 śmiałków, którzy będą rywalizować „na krechę” wystartuje Adam Małysz!

Eliminacje do finałowego Zjazdu wciąż trwają! Ostatnie dwie szanse na awans i zagwarantowanie sobie miejsca na linii startu możliwe będą już w najbliższą sobotę (16 lutego) w Szczyrku oraz 23 lutego na zakopiańskiej Polanie Szymoszkowej. Zapisy internetowe na oba przystanki są już zamknięte, ale można się jeszcze zgłosić w dniu eliminacji w biurze zawodów - między 10:00 a 11:30 w Szczyrku, oraz między 14:00 a 16:30 w przypadku kwalifikacji w Zakopanem.

POZOSTAŁE PRZYSTANKI ELIMINACYJNE:

16 LUTEGO - SZCZYRK, JULIANY, godz. 12:00

23 LUTEGO - ZAKOPANE, POLANA SZYMOSZKOWA, godz. 18:30

FINAŁ RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ:

24 LUTEGO - ZAKOPANE, KASPROWY WIERCH

Start zawodów o godzinie 08.00

Film promujący zawody Red Bull Zjazd na Krechę