Sport.pl

Jurgów gospodarzem drugiej eliminacj Red Bull Zjazd na Krechę.

Już w najbliższą sobotę 9 lutego na stoku w Jurgowie odbędzie się drugi przystanek eliminacyjny do masowego wyścigu Red Bull Zjazd na Krechę. Wszyscy narciarze i snowboardziści, którzy chcieliby wziąć udział w rywalizacji, mogą zapisać się w internecie lub w biurze zawodów na miejscu kwalifikacji. 50 najszybszych zawodników z Jurgowa awansuje do finałowego wyścigu na Kasprowym Wierchu.

Red Bull Zjazd na Krechę to masowy wyścig narciarsko-snowboardowy, w którym rywalizują ze sobą jednocześnie kobiety, mężczyźni, profesjonaliści, jak i amatorzy. Każdy reprezentuje swój własny styl, jednak technika jazdy gwarantująca powodzenie w wyścigu jest jedna - ograniczona ilość skrętów i zjazd na tak zwana „krechę”. Zanim jednak 300 najszybszych stanie na szczycie Kasprowego Wierchu, będą musieli wywalczyć swoje miejsce na linii startowej finału podczas jednego z czterech przystanków eliminacyjnych.

Drugi przystanek kwalifikacyjny odbędzie się już w najbliższą sobotę 9 lutego w Jurgowie. Lista startowa na tę rywalizację nie została jeszcze zamknięta - zainteresowani udziałem mogą zarejestrować się na stronie www.redbull.pl lub zgłosić się do biura zawodów 9 lutego w godzinach 10:00 - 11:30. Liczba miejsc jest ograniczona.

Nadchodzące kwalifikacje wyłonią grupę 50 najszybszych zawodników, którzy wywalczą sobie gwarantowany start w wyścigu finałowym na Kasprowym Wierchu. Najlepsi w eliminacjach, oprócz zapewnionego startu w finale, otrzymają również cenne nagrody rzeczowe od partnerów imprezy HEAD, GoPro, Dakine, Quiksilver i Roxy.

Następnym przystankiem kwalifikacyjnym będzie Szczyrk, gdzie zawody rozegrają się 16 lutego. Ostatnią szansą na awans będą eliminacje na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem (23 lutego).

RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ - POZOSTAŁE PRZYSTANKI ELIMINACYJNE:

9 LUTEGO - JURGÓW

Rejestracja zawodników w godz. od 09.00 do 11.30 w biurze zawodów

Potwierdzenie zgłoszeń internetowych w biurze zawodów w godzinach od 9.00 do 10.00

Start zawodów o godzinie 12.00

16 LUTEGO - SZCZYRK, JULIANY, GODZ. 12:00

23 LUTEGO - ZAKOPANE, POLANA SZYMOSZKOWA, GODZ. 18:30

FINAŁ RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ:

24 LUTEGO - ZAKOPANE, KASPROWY WIERCH, GODZ. 8:00

więcej informacji o Zjeździe na Krechę w serwisie Na narty.sport.pl oraz na www.redbullzjazdnakreche.pl