Sport.pl

Zjazd na Krechę. Pierwsi finaliści wyłonieni w Zieleńcu

Pierwsze eliminacje do tegorocznej edycji Red Bull Zjazd na Krechę za nami. Wieczorem 2 lutego na stoku u Grygla w Zieleńcu 167 zawodników walczyło o awans do finałowego zjazdu, który odbędzie 24 lutego ze szczytu Kasprowego Wierchu. Do drugiego etapu przeszło 51 osób, które mają już zapewniony start w Wielki Finale!

Zasypany śniegiem Zieleniec był gospodarzem pierwszych w tym roku eliminacji do masowego narciarsko-snowboardowego wyścigu Red Bull Zjazd na Krechę. Do zmagań zgłosiło się 167 narciarzy i snowboardzistów, którzy w ośmioosobowych grupach startowali ze szczytu stoku u Grygla w Zieleńcu, walcząc o jak najlepszy czas zjazdu. Rozegrana przy sztucznym świetle rywalizacja wyłoniła 51 najszybszych zawodników, zapewniających sobie w ten sposób pewny start w finale zawodów, które odbędą się 24 lutego na Kasprowym Wierchu.

Wszyscy zawodnicy wykazali się godną podziwu determinacją i duchem walki. Niejednokrotnie o ich zwycięstwie decydowały sekundy lub dojechanie do mety na jednej narcie!

Rywalizacja obyła się w czterech kategoriach: narciarze, narciarki, snowboardziści i snowboarderki. Najszybszym narciarzem w Zieleńcu był Maciej Kluz, tytuł najszybszej snowboardzistki przypadł Martynie Król, z kolei najszybszym snowboardzistą został Marcin Obolewicz. Wśród zwycięzców kwalifikacji w Zieleńcu znalazło się wiele osób biorących udział w poprzednich edycjach zawodów. Najlepszą narciarką została Agata Popieluch, która startowała w zawodach już po raz trzeci. „Bardzo cieszę się z wygranej, zwłaszcza, że to jest już mój trzeci udany start!” mówiła po odebraniu nagrody najszybsza narciarka. Zapytana o strategię na zjazd finałowy przyznała: „Nie ma jednej recepty na sukces w tych zawodach - trzeba być szybkim, przebiegłym i mieć sporą dawkę szczęścia!”

Następne eliminacje już za tydzień 9 lutego w Jurgowie. Kolejną okazją na awans do Wielkiego Finału będą kwalifikacje w Szczyrku (16 lutego) oraz w Zakopanem (23 lutego). Zwycięzcy tych trzech przystanków dołączą do najszybszych z Zieleńca i ramię w ramię zjadą ze szczytu Kasprowego Wierchu podczas finału Red Bull Zjazd na Krechę.

PROGRAM RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ 2013

POZOSTAŁE PRZYSTANKI ELIMINACYJNE:

9 LUTEGO - JURGÓW, godz. 12:00

16 LUTEGO - SZCZYRK, JULIANY, godz. 12:00

23 LUTEGO - ZAKOPANE, POLANA SZYMOSZKOWA, godz. 18:30

FINAŁ RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ:

24 lutego - KASPROWY WIERCH, ZAKOPANE, godz. 8:00

więcej informacji o Zjeździe na Krechę w serwisie Na narty.sport.pl oraz na www.redbullzjazdnakreche.pl