Sport.pl

Żeglarze i motorowodniacy na narty i deski. Snowsail 2013

W ostatni weekend lutego odbędą się Mistrzostwa Polski Żeglarzy i Motorowodniaków w Narciarstwie i Snowboardingu SNOWSAIL 2013. Na stoku ?Biały Jar? w Karpaczu na jednej lub dwóch deskach ścigać się będą miłośnicy żagli i motorówek. Wystartować będzie mógł każdy, kto posiada dowolny patent lub certyfikat żeglarski albo motorowodny. W zawodach mogą wziąć też udział Ci, którzy nie posiadają uprawnień, ale lubią żeglować. Wystarczy mieć ze sobą zdjęcie na jachcie żaglowym lub motorowym.

Przyda się też umiejętność jazdy na nartach lub snowboardzie, chociaż trasa zawodów pozwala na uczestnictwo zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Intencją organizatorów, szkoły żeglarstwa 4winds z Gdyni, jest nie tylko twarda sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim wspólna zabawa. Impreza zaczyna się w piątego, 22 lutego, a zawody odbędą się dzień później. Przewidziano konkurencje w czterech kategoriach wiekowych zarówno na nartach, jak i snowboardzie. Konkurencją dodatkową będą „Zawody kapitańskie o złoty dzwon” w obu dyscyplinach. Profesjonalnie przygotowana trasa slalomu i elektroniczny pomiar czasu pozwolą wyłonić najlepszych. Po zawodach wspólna biesiada w restauracji „U Ducha Gór” i koncert szantowy zespołu Mordewind.

Na narty.sport.pl na Facebooku.

Wszystkim tym, którzy na zawody przyjadą pociągiem do Jeleniej Góry organizatorzy zapewniają transport autokarami i mikrobusami do Karpacza oraz z powrotem. Osoby docierające własnym autem będą miały do dyspozycji parking. Wszyscy uczestnicy zawodów będą też mogli skorzystać z promocyjnych cen noclegów i wyżywienia.

Patronat Honorowy nad imprezą objęły Polski Związek Żeglarski, International Sailing Schools Association, Polski Związek Snowboardu, Polski Związek Narciarski, Prezydent Gdyni oraz Burmistrz Karpacza.

Zapisy i bliższe informacje na www.snowsail.4winds.pl.

Na narty.sport.pl na Facebooku.