MP Amatorów: mistrzowskie tytuły rozdane

Aż 136 zawodniczek i zawodników wystartowało w Kluszkowcach w finale Mistrzostw Polski Amatorów PZN. Piątkowe zawody były uwieńczeniem cyklu dziesięciu imprez adresowanych do wszystkich alpejczyków-amatorów.

Wiosenna pogoda nie przeszkodziła ekipie odpowiedzialnej za stan stoków w stacji narciarskiej Czorsztyn - Ski dobrze przygotować arenę zawodów. - Uważam, że obsługa tras narciarskich stanęła na wysokości zadania, trasa przygotowana jest naprawdę nieźle. Przy tak licznym gronie zawodników to duża sztuka. Trasa nie jest łatwa, kilka dziewczyn z mojej grupy wiekowej wypadło ze slalomu - mówiła jedna z uczestniczek imprezy Anna Rakocińska.

Adam Wójtowicz w dwóch poprzednich sezonach triumfował w finale cyklu Mistrzostw Polski Amatorów. Nie inaczej było w tym roku. Narciarz z Gliwic wygrał wszystkie edycje eliminacji, w których wystąpił a na koniec zgarnął tytuł mistrzowski. - Mój sezon na pewno mogę zaliczyć do udanych, cieszy mnie szczególnie regularność z jaką dojeżdżałem do mety podczas swoich startów - niewiele razy zdarzyło mi się wypaść ze slalomu. Udało mi się także zwyciężyć w Akademickim Pucharze Polski w slalomie gigancie, a w slalomie zdobyć w tych zawodach drugie miejsce. Lekki niedosyt pozostaje jedynie po Akademickich Mistrzostwach Polski, ale to impreza z bardzo silną obsadą czołówki polskich zawodników - podsumowywał obrońca mistrzowskiego tytułu w najmłodszej grupie wiekowej 18 - 35 lat.

narciarstwo, narty, zawody, Kluszkowce, mistrzostwa Polski amatorów PZN

Najlepszy czas wśród wszystkich pań uzyskała Agnieszka Leonowicz z Krakowa, absolutnie deklasując pozostałe zawodniczki w swojej grupie wiekowej. - W przeszłości trenowałam narciarstwo alpejskie i byłam reprezentantką Polski. Pamiętam więc jak się jeździ na nartach tak aby wygrywać, a obecnie przekazuję tę wiedzę dzieciom - żartowała zwyciężczyni.

Oprócz tytułów mistrzowskich we wszystkich kategoriach wiekowych przyznano także tytuły Super Mistrzyni i Super Mistrza Tauron. Była to klasyfikacja ogólna, gdzie uwzględnieni zostali wszyscy zawodnicy bez względu na wiek. Porównanie ich czasów było możliwe dzięki specjalnej formule przeliczeniowej autorstwa Andrzeja Bachledy - Curusia, pomysłodawcy projektu Tauron Bachleda Ski. - Cały czas staram się doskonalić ten system, ale wydaje się on być już teraz bardzo sprawiedliwy. Możemy dzięki niemu ułożyć ranking zawodników niezależnie od kategorii wiekowej w jakiej startują - mówił najsłynniejszy polski narciarz alpejski. Super Mistrzynią została Agnieszka Leonowicz a Super Mistrzem Jan Listwan.

Przez cały sezon w cyklu Mistrzostw Polski Amatorów PZN wzięło udział niemal 1000 zawodników i zawodniczek! Tak wysoka frekwencja to niewątpliwie dobra wróżba na przyszłość dla całego polskiego narciarstwa alpejskiego.

Wyniki:

Kobiety grupa K1:

1.   Zuzanna Podgórna
2.   Jadwiga Gołda

Kobiety grupa K2:

1.   Agnieszka Leonowicz
2.   Małgorzata Kotańska
3.   Barbara Jezierska - Krupa

Kobiety grupa K3:

1.   Magdalena Góra
2.   Beata Zuba
3.   Aleksandra Libera - Cichy

Kobiety grupa K4:

1.   Katarzyna Ślimak
2.   Hanna Głowacka
3.   Magdalena Stańco

Mężczyźni grupa M1:

1.   Marcin Soboński
2.   Adolf Kunkiewicz
3.   Jan Listwan

Mężczyźni grupa M2:

1.   Wojciech Stojanowski
2.   Roman Rafa
3.   Józef Gudzelak

Mężczyźni grupa M3:

1.   Zdzisław Talik
2.   Tadeusz Makuch
3.   Piotr Słowik

Mężczyźni grupa M4:

1.   Marcin Zembowicz
2.   Adam Kasiarz
3.   Jarosław Pruszowski

Mężczyźni grupa M5:

1.   Adam Wójtowicz
2.   Marek Skrzypczyński
3.   Krzysztof Kania

Dołącz do nas na Facebooku