Sport.pl

Livigno zaprasza na La Ciaspoledę

To już druga edycja La Ciaspoleda of Livigno. Jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich Włoch 20 marca zaprasza wszystkich, którzy kochają góry, sporty zimowe i świetną zabawę.

Raport śniegowy, skiinfo.pl

 

Podczas Ciaspol?dy odbędą się dwa biegi. Pierwszy bieg, o dystansie 7,5 km będzie koronnym biegiem imprezy. Drugi bieg jest krótszy, długość przygotowanej trasy wynosi 3 km. Każdy może wziąć udział w obydwu biegach. Trasy pokrywają się ze szlakami biegowymi ośrodka, które pokryte są przez naturalny śnieg.

Miejscem startu i mety będzie stadion narciarstwa biegowego. Pierwszy bieg rozpocznie się 20 marca o godzinie 11. Bieg zostanie oficjalnie rozpoczęty przez psie zaprzęgi z Husky Village (Arnoga).

Po zakończonych wyścigach odbędzie się "pasta party” w Plaza Placheda, podczas której rozdane zostaną nagrody i odznaczenia za zakończone biegi.

Aby zapisać się na bieg należy wypełnić formularz, który można odnaleźć na stronie www.laciaspoleda.it lub w biurze ośrodka (Tel.: +39 0342 052230, mail: infoeventi@livigno.eu). W biegu może wziąć udział praktycznie każdy.

Jeżeli ktoś potrzebuje dodatkowego powodu, aby się zapisać oto on: dla pierwszych 500 osób, którzy wypełnią formularz i stawią się w dniu zawodów na linii startu przygotowana zostanie paczka zawierająca między innymi lokalne produkty oraz czapkę. Tak więc im szybciej tym lepiej!

OPŁATY
Bieg w formie zawodów, 7,5 km: € 18,00
Bieg w formie zawodów, 7,5 km wraz z wypożyczeniem sprzętu: € 23
Bieg 3 km: € 16,00
Bieg 3 km wraz z wypożyczeniem sprzętu: € 21,00
Opłata za zgłoszenie psów: € 8,00
Dla grup: Co dziesiąty chętny nie płaci za zapisy.