Sport.pl

Dolomity start. Zima 2012/13 nabiera rozpędu

Dobra wiadomość dla planujących wczesny wyjazd w Dolomity. W związku ze sprzyjającymi warunkami, kilka tras otworzyło się już 22 listopada 2012, czyli wcześniej niż zapowiadano.

Dzięki dużym opadom śniegu w październiku oraz niskim temperaturom na początku listopada możliwe było długotrwałe sztuczne naśnieżanie i przygotowanie tras dla narciarzy. Kilka z nich otwarto już teraz, mimo iż oficjalne rozpoczęcie sezonu odbędzie się 1 grudnia 2012.

Otwarte cztery wyciągi w Cortinie d'Ampezzo (obsługujących dwie trasy zjazdowe) oraz pięć wyciągów na Kronplatz (sześć tras), kolejne będą otwierane wkrótce. Zima 2012/13 Zapowiada się całkiem dobrze. Oprócz wybranych miejsc w Dolomitach, można jeździć na wszystkich ważnych europejskich lodowcach (Stubaital, Maso Corto, Hintertux i inne) oraz w Skandynawii.

O ciekawych miejscach w Dolomitach piszemy w osobnym artykule.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do nas na Facebooku.

Komentarze (1)
Dolomity start. Zima 2012/13 nabiera rozpędu
Zaloguj się
  • Gość: Hols

    Oceniono 2 razy 2

    Ktoś z Was się orientuje jakie warunki są teraz w Livigno? Podejrzewam, że tam o tej porze roku na pewno będą świetne, ja za niedługo jadę tam na narty, z Almaturem. Zupełnie nie żałuję, że zdecydowałem się na tak późny wyjazd. Spodziewam się mniejszego tłoku na stoku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX