Sport.pl

Hochzillertal - królowa rankingów

Region Ski-optimal Hochzillertal Kaltenbach wciąż udoskonala swoje stoki, a wraz z nimi ofertę dla miłośników sportów zimowych. Aktualnie jest w tu 181 km przygotowanych tras zjazdowych o wszystkich stopniach trudności. Austriacy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Nie lubisz? Polub. Na narty sport.pl na FB, warto.

SKi-optimal Hochzillertal Kaltenbach należy do grona najczęściej wyróżnianych regionów narciarskich Austrii - niezależnie od tego, jakie kryteria są oceniane: wysokość cen, obecność ofert przyjaznych dla rodzin, gwarancja śniegu, przygotowanie stoków, jakość obsługi czy oferty apres ski. Ostatnio w rankingu 10 najlepszych stoków Tyrolu znalazł się stok Stephan-Eberharter-Goldpiste (8 km), przy czym to tylko jedno z wielu wyróżnień. W sezonie 2012/13 wyciągi pracują tutaj od 1.12.2012 do 21.04.2013, czyli przez 150 dni. Tereny narciarskie znajdują się na wysokościach od 560 do 2500 m n.p.m.

Trasy - 181 km

Niebieskie - 40 km

Czerwone - 101 km

Czarne -40 km

Wyciągi - 38

Gondole -5

Krzesełkowe - 10

Orczyki - 23

hochzillertal, narty w austriiźródło: materiały promocyjne

Interaktywna mapa tras w dużej rozdzielczości.

Nie tylko ośrodek narciarski, ale i schroniska są tutaj na bardzo wysokim poziomie. Schronisko Wedelhütte czy restauracja Kristallhütte to przykłady tych najbardziej utytułowanych.

Aktualne oferty i promocje na polskojęzycznej stronie austria.info oraz na niemieckojęzycznej stronie ośrodka

Komentarze (14)
Hochzillertal - królowa rankingów
Zaloguj się
 • Gość: Carol

  Oceniono 3 razy 3

  Jeździłam już chyba we wszystkich rejonach narciarskich Austrii i każdego namawiam. Mili ludzie, super nastrój, no i ten brak kolejek do wyciągów (nie mówię o porankach, kiedy wszyscy chcą się dostać na górę i tam porozjeżdzać, ale to chwila).
  U nas czeka Cię tylko stanie w korkach samochodowych i kolejki do wyciągów, a trasy są porozjeżdzane tak, że nawet zawodowiec może się połamać.

 • Gość: fazi

  Oceniono 2 razy 2

  Właśnie wróciłem, super, należy też wspomnieć o drodze z polski, z Warszawy około 10 godzin , cały czas drogi szybkiego ruchu poza małym odcinkiem w Austrii do granicy z Czechami. Naprawdę warto, można się wyjeździć.

 • senny

  Oceniono 1 raz 1

  W tej samej dolinie są lepsze regiony. Poza tym w weekend Kaltenbach jest zapchane do oporu. Autokary z Niemiec ciągną od samego rana.

 • Gość: papis

  Oceniono 3 razy 1

  Widziałem kilka regionów ale jak do tej porty Kronplatz wypada najlepiej i dla początkujących i zaawansowanych

 • Gość: Serfaus

  0

  Królowa?? Nie wygląda lepiej od www.serfaus-fiss-ladis.at

 • onemescal

  0

  akurat rok temu w ferie warszawskie to niestety w Kaltenbach tłok był największy w całym Zillertalu... co nie zmienia, że i tak jest to jedno z tych miejsc, do którego zawsze będę wracać... jest tam przepięknie! Zillertal rules!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX