Lodowiec Mölltaler

Mölltal

Mölltal (fot. schultz-ski.at)

Mölltal - jedyny w Karyntii teren narciarski na lodowcu. Jeśli wierzyć statystykom, to południowe zbocza Alp są najbardziej słonecznym regionem w Austrii. W okolicy Mölltaler Gletscher na narciarzy oczekuje w sumie 15 wyciągów (głównie krzesełkowych), 71 km tras na lodowcu i 25 km tras alternatywnych.

Z gościnności "Mölliego" mogą korzystać zwolennicy wszystkich technik narciarskich. Sezon narciarski zaczyna się tutaj w listopadzie. Zachęcające są też oferty dla rodzin: dzieci do lat sześciu jeżdżą tu na nartach gratis, dla dzieci i młodzieży do lat 18 przewidziano 50% zniżki. Kupując kilkudniowe karnety na terenach narciarskich goście otrzymują automatycznie skipass Ski Hit, obowiązujący na łącznie 106 kilometrach stoków na lodowcu Mölltal i na Ankogel oraz w całym Tyrolu Wschodnim.

Na skraju lodowca, na wys. 2800 m n.p.m., znajduje się najwyżej położony ogród zimowy w Karyntii - restauracja Eissee. W szklanych ścianach gigantycznej konstrukcji można zobaczyć odbicia okolicznych szczytów - od Scharecka przez Sonnblick aż po Dolomity Lienzkie.

Więcej informacji: www.gletscher.co.at

Lubisz narty? Polub Na narty.

Zobacz także
  • Podstawowy sprzęt freeride'owy Narciarska wiosna poza trasą. Freeride z głową [WIDEO]
  • Produkcja nart w fabryce w Altenmarkt Jak wygląda produkcja nart? Z wizytą w fabryce lidera rynku światowego [WIDEO]
  • Austria - podział na regiony Karyntia - 1000 km tras