Sport.pl

Vorarlberg w skrócie

Vorarlberg leży w zachodniej części Austrii, na pograniczu czterech państw nad Jeziorem Bodeńskim. Dobrosąsiedzkie stosunki utrzymuje z Niemcami, Szwajcarią i Księstwem Liechtenstein. Vorarlberg to kraj wrażliwy na sztukę i dynamiczny, dostarczający wielu nowych impulsów w rozmaitych dziedzinach. Na każdym kroku widać jego otwartość: zadziwiająco nowoczesna architektura, niezwykłe projekty, atrakcyjne oferty, tworzone z troską o zachowanie wysokiej jakości.

Przestrzeń tworzenia

Na stosunkowo niewielkiej powierzchni Vorarlberg oferuje wielką liczbę wyjątkowych atrakcji. Narciarze i snowboardziści wysoko oceniają tutej-sze ośrodki narciarskie. Coraz więcej turystów próbuje freeridingu i z widoczną przyjemnością szusuje po dziewiczym puchu. Ci, którzy wolą spędzać zimowy urlop z dala od stoków, mogą pomknąć na biegówkach, na sankach lub skorzystać z pomocy ekspertów od aktywne-go wypoczynku.

Smakoszy mile zaskoczy kuchnia Vorarlbergu. W bardzo wielu obsypanych nagrodami restauracjach i lokalach gastronomicznych można skosztować wyjątkowych przysmaków regionalnej kuchni.

Znacząca liczba nowo zbudowanych w Vorarlbergu domów, charakterystycznych dla nowoczesnej architektury drewnianej natychmiast wpada w oko. Także wiele hoteli stanowi interesującą mieszankę dawnych trendów i nowoczesności.

http://www.vorarlberg.travel/pl