Sport.pl

Snowboardfest 2013 tuż za polską granicą

Czterogwiazdkowa, największa tegoroczna impreza snowboardowa na Słowacji rozpocznie się w najbliższy weekend. Już w tę sobotę, 16 lutego o 14.00 w ośrodku Strbskie Pleso w Wysokich Tatrach 50 zawodników z 10 krajów, w tym z Polski, wystartuje w widowiskowej konkurencji BIG Air. Zawody mają tę samą rangę, co niedawny Burn in Snow.

Po udanej imprezie w Szczyrku riderzy z tej części Europy otrzymali kolejną szansę zmierzenia się w serii World International Snowboard Tour i pokazania swoich szalonych trików na skoczni zbudowanej w uroczym ośrodku Strbskie Pleso, słynnym z zawodów w skokach narciarskich, rozgrywanych tutaj w czasach "przed-zakopiańskich".

„Jestem przekonany, że będzie to impreza wysokich lotów, jedna z najbardziej prestiżowych w tej części Europy. Skocznia o wymiarach 3,5m ze stołem o wielkości 17 metrów daje możliwość skoków na odległości 20-30 metrów przy prędkości dochodzącej nawet do 70km/h. Jeżeli do tego dodamy znakomite warunki śniegowe oraz kapitalnych zawodników takich jak Jorn Simen Aabo, Felix Mobärg, Mario Wagner czy Jan Necas, a także gorących kibiców z Polski i Słowacji, to wszystko gwarantuje, że udział w Sony Xperia Snowboardfest 2013 będzie niezwykłym przeżyciem - powiedział promotor imprezy Józef Murin z Boardcore Agencji.

10 000 dolarów nagrody!

To pierwsza taka impreza od lat w tym miejscu - zebraliśmy budżet na nagrody w wysokości 10 000 dolarów, współpracujemy z mocnymi sponsorami takimi jak Sony i T- Mobile, co dodatkowo zapewnia nam moc atrakcji dla kibiców. Doświadczony zespół organizacyjny, kurort Strbskie Pleso oraz pula nagród plasuje nas w czołówce tego typu imprez w Europie - zachwala Juraj Chovaniak, brand manager ośrodka z firmy Tatry Mountain Resorts jednego ze sponsorów imprezy.

Zeszłoroczny zwycięzca Snowboardfestu Jorn Simen Aabo z Norwegii zapewnia, że zawodnicy podchodzą bardzo prestiżowo do tych zawodów, cztery gwiazdki oraz punkty do klasyfikacji umożliwiają najlepszym udział w największych wydarzeniach na świecie, takich jako Air&Style w Insbrucku. Warto przypomnieć, że i my mieliśmy w tych zawodach swojego bohatera. Wojtek Pająk dwukrotnie w poprzednich latach stawał na podium Snowboardfestu i dokładanie zna smak sukcesu i znakomitej zabawy po zawodach. Marcin Dziurny instruktor snowboardu z Fun School z Zakopanego zaprasza młodych zawodników i zawodniczki na Young Guns Fest, który będzie rozgrywany w sobotę 16tego lutego od godz. 10tej.

„To fajna szansa na pokazanie swoich umiejętności, jak i sprawdzenie się w grupie młodych zawodników z kilku krajów - takie mini zawody dają mnóstwo frajdy, ale także umożliwiają poznanie nowych osób i podpatrzenie ekscytujących trików - zaprasza Dziurny.

Co z publicznością?

Publiczność zgromadzona w ośrodku w Strbskim Plesie zobaczy nie tylko znakomite ewolucje, ale również może uczestniczyć z konkursach i zabawach przygotowanych przez animatorów z Sony, którzy zaprezentują swoje najnowsze gadżety mobilne oraz aplikacje na Play Station. Organizatorzy zapewniają, że nikt się nie będzie nudził i na pewno nie zmarznie. Muzyczne bity oraz rozgrzewające drinki dostarczać będzie bowiem ekipa Jägermeister Tatra, która już od piątku wieczór zaprasza na wspaniałą imprezę.

Więcej informacji i zdjęć: www.snowboardfest.sk/www.worldsnowboardtour.com

źródło: informacja prasowa