Sport.pl
Komentarze (84)
Zakopane, którego nie ma. Zimowa stolica Polski nie odkryła jeszcze XXI wieku
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • mirafas

  Oceniono 10 razy 10

  Wystarczy że się przejadą w Alpy czy w Tatry słowackie i skopiują tamte rozwiązania....

 • mlot_babilonski

  Oceniono 11 razy 9

  foto nr 1 - wszystko na te temat - gazecie gratuluję rekatora, który porusza takie tematy, ale powstaje tu pytanie, czy jest po co? byłem tam w 2005 roku po raz pierwszy i ostatni. To ostoja buractwa, tandety i dresów. Polska południowo zachodnia też jest zasyfiona przez mentalnych i fizycznych syfiarzy, ale nie wszystkie niemieckie budynki i urbanistyka zostały jeszcze przez homo polakusa prymitywusa jak ci w zakopcu zniszczone

 • micor

  Oceniono 9 razy 9

  Małe sprostowanie.
  Reklam na targu w Mumbaiu (tak teraz nazywa się Bombaj) jest nieporównywalnie mniej niż na Krupówkach. Dorównują tym rodzimym jedynie estetyką.

 • as

  Oceniono 11 razy 9

  Zakopane - niezależnie i samorządnie - zmieniło się w syfiasty kurewnik. Gratulacje dla lokalnych władz i pazernego ludu. Tak trzymać, dziewczyny i chłopaki!

 • led47

  Oceniono 9 razy 9

  "Wsiadam w szybki pociąg z przedziałem na narty " ... i jadę w Alpy...

 • zet_over

  Oceniono 9 razy 9

  pierwsza fota jest kapitalna! :)))

 • pomaranczowoczarny

  Oceniono 11 razy 9

  Mnie bardzie denerwuje tolerowanie cwaniaków rżnących frajerów w 3 karty,nie widziałem by kiedykolwiek ich chociaż wylegitymowano nie mówiąc o przymknięciu.

 • ka-mi-la789

  Oceniono 8 razy 8

  Czas zakopać Zakopane.

 • bandierarossa

  Oceniono 10 razy 8

  Czyste science fiction. I bardziej fiction niż science.

 • x25s

  Oceniono 7 razy 7

  "Co widzę? Tradycyjne domy w jednolitym stylu, ..."

  No i tu jest kwintesencja problemu. Inne rzeczy są do przeskoczenia, może trwa to długo ale wydają się osiągalne. Jednak architektura Zakopanego, okolic a także setek innych turystycznych miasteczek została zniszczona i trzeba chyba setek lat aby to zmienić. Czy ci ludzie nie widzą, że niszczą swoje źródło dochodu? Kto będzie chciał przyjechać do paskudnego miasteczka? I to problem nie tylko Zakopanego, nawet w Karpaczu ktoś walną beznadziejnie brzydki hotel.

 • gelbigel

  Oceniono 6 razy 6

  zdjęcie z gigantycznym królikiem na kiepówkach - czemu nie!

 • logg_in

  Oceniono 6 razy 6

  jaki kraj, jakie spoleczenstwo, takie miasta...

 • baby1

  Oceniono 5 razy 5

  Nasze Tatry w porównaniu z Alpami, a nawet z Tatrami Słowackimi są bardzo małe i myślenie o masowym narciarstwie i przemyśle turystycznym jest poronionym pomysłem. Więc lepiej jak dostęp do nich będzie trudniejszy niż to chce autor artykułu.

 • rozkolec

  Oceniono 5 razy 5

  koszmar

 • r0b0l

  Oceniono 4 razy 4

  Zakopane to zmarnowana szansa, analogicznie do większości polskich wydarzeń i projektów w przeciągu ostatnich 25 lat.

  To potwierdza - na tle innych krajów postkomunistycznych - że winę ponosi mentalność narodu.
  Bo samych goroli z pewnościa dałoby suie ucywilizować, albo kijem albo marchewką.
  A tak mamy co mamy: odizolowaną od świata, zapyziałą i zasnutą smogiem dolinkę, zamieszkałą przez pazernych ćwoków

  Kto raz dla odmiany był na nartach czy jako pieszy turysta w innym kraju, ten już do goralenwolku nie pojedzie. To samo dotyczy innych górskich kurortów w Polsce

  Siermiężny syf, chamstwo i dziadostwo.
  Nawet w czasach PRL polska turystyka odstawała od czeskiej ( czechosłowackiej ), poza nielicznymi ośrodkami była na poziomie rumuńskim. A po 1990 tylko sie pogorszyło

 • akenazy2

  Oceniono 6 razy 4

  Dworzec pokażcie z tym zakurzonym neonem, boazerią i trumnami w środku... a wkoło dworca nagrajcie film jak ludzie po dziurawym chodniku ciagną walizki na kółkach..takiego dworca nie mają najbardziej dziadowskie wiejskie stacyjki w PL. Poprostu skąpstwo górali jest tam najbardziej widoczne.

 • eselk

  Oceniono 3 razy 3

  Byłem dwa razy, dziękuje. Wolę odpoczywać w okolicach Szklarskiej Poręby.

 • wojtuniadjv

  Oceniono 3 razy 3

  Co jak co, ale żelki pierwsza klasa :)

 • antipode

  Oceniono 17 razy 3

  Turystycznym lemingom musi podobać się obecna wersja, skoro tam jeżdżą.

 • ksobier

  Oceniono 9 razy 3

  Wyobraźmy sobie Zakopane na miarę naszych możliwości - piękne, czyste i sprawnie działającą. Bez reklam schabu za 9,99, blachodachówki, wulkanizacji czy night clubów. Z jednolitą, przemyślaną zabudową, skibusami i skipassem. Redaktora nanarty.sport.pl ponosi wyobraźnia - jak wyglądałoby weekend w Zakopanem marzeń? - czyli powrót do lat 90tych... Mnie się podoba. Jeszcze zlikwidować 'zimne łokcie' w BMW z Krakowa, Warszawy i Łodzi i będzie super. Zakopane to jeszcze nie góry, a wjazd na Gubałówkę nie upoważnia Cię do mówienia 'chodziłem po górach'.

 • true_believer

  Oceniono 2 razy 2

  Brud brudem, badziew badziewiem, ale "Zakopane zawse wierne Ojcu Świentemu"

 • kyjothe

  Oceniono 2 razy 2

  ciepła woda? ręcznik? mydło w toalecie??? tym miastowym to się w głowach poprzewracało

 • koperchytla

  Oceniono 4 razy 2

  Górolicki chcą, żeby im dudki z nieba same spadały.

 • lolek_do_kfadratu

  Oceniono 1 raz 1

  W Zakopanem byłem 2 razy w życiu bo jakoś tak wyszło. Nasłuchałem się oczywiście o mitycznej GUBAŁÓWCE...e nie chce mi się nawet...

 • 0

  Aaa tam, w Zakopanym nie jest tak źle. Jedyne na co mogę narzekać to potworne odmrożenia po nartach, no al to już kwestia mojej głupoty. W tym roku nie popełnie tego samego błedu i kupiłem sobie własnie swietna odzież termoaktywną, idealną do podboju stoków. Polecam esportshop.pl

 • niesfiec11

  0

  Dziwić się że Olimpiady tam nie udało się zorganizować.Byłem w zeszłym tygodniu w Zakopcu i niestety serce się kraje. Pamiętam Zakopane z lat 90tych kiedy to wszystko wyglądało jeszcze w miarę naturalnie. Fakt nie było nowej kolejki na Kasprowy, wszędzie dojeżdżało się rozklekotanymi Nysami. Patrząc obecnie stwierdzam że Zakopane się nie zmienia mentalnie. Odnawiają się budynki, budują się nowe apartamentowce, tylko w gruncie rzeczy rodzi się pytanie: Po Co?. Z atrakcji narciarskich zostaje jedynie Kasprowy i południowa "Szymoszkowa". Dlaczego nikt nie chce pozwolić na inwestycje na Nosalu? Przecież tam jest kapitalny stok, który przy odrobinie chęci mógłby sprostać wymaganiom FIS. No sprawa Kasprowego też jest ciekawa, no ale tutaj każda propozycja trafia na przysłowiowy "beton" w postaci TPN. Szkoda, bo może jest w tym troszkę prawdy, ale wydaje mi się że przy odrobinie chęci współpracy dałoby się zrobić z tego ośrodek na europejskim poziomie.

 • pwiejacz

  0

  Davos jest na pewno porządniejsze od Zakopanego. Można zrobić z Zakopanego drugie Davos, zlikwidować te banery i podrzędne przybytki które mogłyby być gdzie indziej. Tylko że teraz te przybytki kształtują tożsamość Zakopanego. Bez nich wzrosną ceny i Zakopane stanie się ośrodkiem dla wybranych. Czy tego chcemy? Ten proces i tak zachodzi, na przestrzeni 10 lat banerów wyraźnie ubyło a ceny wyraźnie wzrosły.

 • 4dr14n2

  0

  Niestety. Jeśli chodzi o reklamy i billboardy, to w całej Polsce panuje taka sama kultura - brzydkie, nie pasujące do otoczenia i do siebie nawzajem, poustawiane w taki sposób, że można by było zbudować z nich niekiedy wieżowiec. A Zakopane? No cóż. Wiocha jakich pełno w Polsce, a do tego górale, z których ponad połowa patrzy tylko ile by tu z ludzi zedrzeć. Mniemanie o sobie mają wysokie, ale kultury za grosz niekiedy. Nie oczekiwałbym, że prędko się to zmieni. Ja już od wielu lat czekam, kiedy ludzie znajdą sobie "nowe Zakopane", czyli miejsce, które będzie odpowiadało na zapotrzebowania turysty XXI wieku, a przez to Zakopane przestanie się góralom opłacać. Może wtedy oprzytomnieją, bo jak na razie to oni są najlepsi w kłóceniu się i niczym więcej.

 • kibic_rudego

  Oceniono 6 razy 0

  a po co Franek Przeradzki wpieprza się w nie swoje sprawy ?
  Im i tym co ich tam przyjeżdżają jest dobrze.
  Zacznij pan porządki od W-wy i Bufetowej oraz Tuska i darmozjadów z Wiejskiej

 • plflyboy

  0

  10 lat temu w Zakopanem bylo cudownie. Wszystko pieknie odnowione. Po to zeby teraz bylo wszystko zakryte reklamami?

 • widz666

  Oceniono 4 razy 0

  Gramatyka w tym artykule - bezcenna.

 • sinepopuli

  Oceniono 1 raz -1

  Problem w tym ze komuna (a gorale byli grupa spoleczna dosc skutecznie przeciwstawiajacej sie temu systemowi, wystepujac w swoim czasie z kontroferta malych biznesow prywatnych w branzy turystycznej) skutecznie nauczyla ludzi gor duzego dystansu do spolecznych form gospodarowania. Dzis do tego obawy przed utrata niezaleznosci na rzecz silniejszych korporacji, ktore moglyby przejac zyski plynace z gospodarka ski-passami. Efekt jak na przykladzie. Podkreslam powolne zmiany nie sa wina samych Podhalanczykow, ale systemu w jakim przyszlo im dorastac.

 • 24alert

  Oceniono 5 razy -1

  Zakopane wygląda jak wygląda z powodu biedy.

  Statystyczny polski turysta zostawia 4 razy mniej pieniędzy niż zagraniczny. I to widać.

 • franconus

  Oceniono 3 razy -1

  Nie z nami takie numery, Panie Redaktorze.

  Zakopane

 • 24alert

  Oceniono 4 razy -2

  Dlatego potrzebna jest w Krakowie i Zakopanym Olimpiada, budżet Polski doinwestuje region.

 • wydeusz

  Oceniono 5 razy -5

  Olimpiada w Zakopanem wszystko zmieni!(?)

 • Milky Way

  Oceniono 26 razy -6

  Jak tak czytam Wasze komentarze, to się cieszę, że jestem z daleka od Polski i to w o wiele biedniejszym od niej kraju. Dziś będziecie obrażać Górali, bo jakiś pseudo-dziennikarz wysmarował artykuł, do którego nawet nie starczyło mu zdjęć na podtrzymanie tezy o beznadziejności Zakopanego. A co powiecie na tak bardzo "cywilizowaną" Polskę połnocno- zachodnią i jej "wysmakowane", " eleganckie", "przytulne" morskie kurorty typu Ustronie Morskie, czy inne jeszcze bliżej naszych "cywilizowanych" sąsiadów z XXI w. Piękne polskie, osikane dworce, Warszawę pełną ogromnych billboardów i kebabów w kolorach biedronkowych. Cała Polska jest zaśmiecona reklamami i billboardami, zresztą tak samo jak Słowacja i jest to wynikiem biedy ludzi, którzy dla zdobycia dodatkowego grosza dają sobie takie cudo w ogródku zamontować. A co do fotki z wiewiórką, czy zającem, to oczywiście zamiast nałożyć na siebie kostium i zarobić na chleb, lepiej wystawać w pod caritasem po pomoc, a później żłopać denaturat pod sklepem przemysłowym. Dajcie żyć Wy "cywilizowani" Polacy całej reszcie "niecywilizowanych" i po prostu jedźcie do Austrii, jak Was przykry obraz Polski kłuje w oczy.

 • gelbigel

  Oceniono 9 razy -9

  Zakopane - środowisko inteligencyi i POpaprańców. Tak sie dzieje z miejscowościami strategicznymi które obsadzają partyjniacy. Partie polskie powinny móc jedynie obsadzać swoich w takich miejscach jak Wąchock czy Białystok i to ustawowo

 • billy.the.kid

  Oceniono 24 razy -20

  prysznic DARMOWY dla posiadaczy skipasu na pewno nie będzie darmowy.
  zapłacą za niego ci którzy nie mają skipasu-albo wliczą ci w cenę skipasu.

  a miasteczko zakopane i jego mieszkańcy zyją właśnie Z HANDLU.
  bazar pod gubałówką,handel klegalny i nielegalny na krupówkach,ma gubałówce.

  podstawą zycia zakopanego nie są narciarze , ale setki wyciecZek szkolnych,tysiącve mam i tatusiów z dziecmi które co chwilę krtzyczą KUP MI.
  Tysiące wycieczkowiczów którzy zaliczają wjazd na kasprowy, dol.kościeliską, morskie oko.
  i z tych ludzi zyją ludkowie na podhalu.

  nie stać cię na narty w alpach??-nie każdy MUSI jeździć na nartach.

 • Est Era

  Oceniono 24 razy -20

  Gdyby taka wizja była realna to Zakopane by zbankrutowało.

 • ylli

  Oceniono 32 razy -32

  Jeżeli nadal centralne media będą tak atakować kandydaturę Krakowa i Zakopanego o IO w 2022 to nie szybko. Jeżeli Małopolanie będą tak łatwo dali się manipulować dziennikarzom z Warszawy to tym bardziej nie szybko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX