Sport.pl

Narty w woj. świętokrzyskim

Już 170 km od Warszawy znajdziemy niemały ośrodek narciarski - Szwajcarię Bałtowską. Stacja leży na północnym zboczu wzgórza znajdującego się na terenie kompleksu turystycznego Jura Park Bałtów i przyciąga z każdym sezonem coraz większą liczbę narciarzy.

Bałtów leży w województwie świętokrzyskim, niedaleko od Ostrowca Świętokrzyskiego, 70 km od Radomia. Z Warszawy dojedziemy do Szwajcarii Bałtowskiej w 2 godziny.
Ośrodek wyposażony jest w nowoczesną infrastrukturę techniczną - systemy naśnieżania i odwadniania. Stoki są oświetlone i ratrakowane. Stacja oferuje sześć niebieskich tras narciarskich o łącznej długości 2500 metrów, 4-osobową kolej linową - krzesełkową o przepustowości 2400 os./godz. oraz dwa nowe wyciągi orczykowe. Dodatkowo dwa małe wyciągi przeznaczone są dla szkółki narciarskiej.

Karnet 4-godzinny kosztuje 55 zł (taniej będzie po feriach, od poniedziałku do piątku - 45 zł), można też korzystać z kart punktowych.

Chcesz być na bieżąco? Polub Na narty.sport.pl na FB!

Pod stokiem znajduje się wypożyczalnia sprzętu, która w tym roku została wyposażona w 700 nowych kompletów nart firmy Elan i Völkl oraz 200 desek snowboardowych firmy Burton (można również wypożyczyć buty, kijki i kaski).

W Bałtowie znajduje się też baza noclegowa, parkingi oraz zajazd, przed którym palą się ogniska, dostępne dla amatorów pieczonych kiełbasek.

Oprócz nart znajdziemy w Bałtowie również inne atrakcje - popularne są kuligi, organizowane zarówno w dzień, jak i w godzinach wieczornych z pochodniami oraz ogniskiem na zakończenie. W pobliżu znajduje się Park Dinozaurów, dla dzieci przeznaczona jest Wioska św. Mikołaja - działa od 6.12 do końca zimy, oferuje wiele atrakcji i zabaw dla najmłodszych.

Szwajcaria Bałtowska jest optymalnym wyborem na weekendowy wypad, ale też na ferie z dziećmi uczącymi się jeździć - to dobre miejsce na rozpoczęcie nauki jazdy na nartach i snowboardzie, ze względu na niski stopień trudności tras.

Wszystkie wyciągi ruszają 24 stycznia.

Więcej informacji na www.szwajcariabaltowska.pl