Sport.pl

Korbielów ma nową kolejkę linową i czeka na gondole [FOTO]

W ośrodku narciarskim Pilsko w Korbielowie powstał nowy wyciąg krzesełkowy. - Wygodne kanapy będą wozić narciarzy z Kamiennej do Soliska - informuje Krzysztof Fiołek, rzecznik żywieckiego Starostwa Powiatowego.
Wyczekiwaną przez narciarzy kolejkę linową uruchomiono w sobotę. - Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by pomóc w tej budowie. Wszystkie pozwolenia środowiskowe i budowlane zostały wydane w najszybszym z możliwych terminów - mówił Andrzej Zieliński, starosta żywiecki.

Komfortowy wyjazd do góry zapewniają teraz narciarzom wygodne, czteroosobowe kanapy. Kolejka ma około 700 metrów długości. Sąsiednia trasa narciarska ma prawie sto metrów szerokości, jest oświetlona i będzie naśnieżana. - Chcemy, by ten stok sprzyjał wszystkim, zarówno tym, którzy dopiero chcą rozpocząć zabawę z narciarstwem, w tym dzieciom, jak i doświadczonym narciarzom - zapewnił inwestor Leszek Łazarczyk.

Przy dolnej stacji kolejki uruchomiony został punkt gastronomiczny. Dla wszystkich dostępna jest również restauracja hotelowa i nowy grill. Dzięki parkingom narciarze mogą wsiadać na kanapy niemal bezpośrednio z samochodów.

- Inwestor zaznaczył, że jest to pierwszy etap modernizacji całego ośrodka. W drugim etapie ma powstać trzykilometrowa kolejka gondolowa na Halę Miziową - dodaje Fiołek.