Potrójne złoto Szymona Bębenka na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży!

Szymon Bębenek (ur. w 1998r.), Team Rider Rossignola oraz zawodnik KN Gondola Krynica został multimedalistą oraz najlepszym zawodnikiem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się w Szczyrku na trasie FIS.

Bębenek zdobył 3 złote medale: w supergigancie, gigancie i superkombinacji. W slalomie, rozegranym ostatniego dnia Olimpiady zdobył srebrny medal.

Szymon został wyróżniony przez Prezesa MKOL statuetką dla najlepszego alpejczyka zawodów.

Ponadto, młody zawodnik zdobył brązowy medal w Pucharze Słowacji oraz, dzięki czołowym miejscom w eliminacjach Pucharu Polski, wywalczył kwalifikację na Trofeo Topolino.

***

Szymon BębenekSzymon Bębenek ur.06.01.1998r. w Krynicy-Zdroju. Uczeń I klasy Gimnazjum Publicznego w Krynicy-Zdroju.

Zawodnik Klubu Narciarskiego "Gondola Krynica" , jego droga zawodnicza to pasmo sukcesów, począwszy od Memoriału Kornela Makuszyńskiego, Ligi Zakopiańskiej do Pucharu Polski, Słowacji i Trofeo Topolino. Szymon w swojej kolekcji posiada ponad 50 pucharów i drugie tyle medali zdobytych w kraju i zagranicą. Jego najważniejsze osiągnięcia to 1 miejsce w zawodach FIS w Rycky (Czechy) oraz 4 miejsce wywalczone na Mistrzostwach Świata Trofeo Topolino we Włoszech.

W kraju nie ma sobie równych, tak dawniej, jak i w chwili obecnej , aktualny zdobywca Pucharu Polski. Jego specjalność to slalom, ale w chwili obecnej pracuje nad techniką gigantową i super gigantową pod okiem taty i jednego z najlepszych trenerów w Europie- Słoweńca Pavla Grasica.

Szymon jeździ na nartach Rossigniol, obecnie SL 155cm, GS 182 i SG 196 cm.

Zawodnik objęty jest programem sponsorskim "LOCAL TALENT PROGRAM" firmy POC. Używa butów Lange SC110.