W Korbielowie odbyły się pierwsze eliminacje do Mistrzostw Polski Amatorów

Piątek trzynastego nie był pechowy dla zwycięzców pierwszych w tym roku eliminacji Mistrzostw Polski Amatorów w narciarstwie alpejskim, które odbyły się w Korbielowie. Cykl ten już drugi rok z rzędu został włączony do akcji TAURON Bachleda Ski, która ma na celu gruntowną odbudowę narciarstwa alpejskiego w Polsce.

 

Trasa pierwszego w tym sezonie slalomu giganta o długości 700m i ok. 100m przewyższenia stanęła w ostatni piątek (13 stycznia br.) na stoku Pilsko w Korbielowie. Jak podkreślają przedstawiciele ośrodka: W zimie odbywa się u nas nawet kilkanaście różnych imprez narciarskich i choć obecny sezon nie obfituje w opady śniegu, staramy się przygotowywać stoki tak, aby zawody odbywały się zgodnie z planem.

 

Pomimo nie najlepszych warunków śniegowych na starcie stawiło się 74 zawodników oraz 24 zawodniczki. Jak zaznaczają organizatorzy z MOSIR-u Żywiec: Około połowa startujących w naszych zawodach to tak zwana „stara gwardia”, czyli zawodnicy, który w Korbielowie pojawiają się od wielu lat. Głownie są to zawodnicy z pobliskich miejscowości, ale nie brakuje też narciarzy z Bielska, Warszawy, czy Zakopanego. Również przedział wiekowy jest ogromny - w tym roku najstarszy zawodnik miał 72 lata, a najmłodszy zaledwie 19 lat.

 

Tak duża różnica wieku przekłada się również na czasy osiągane przez zawodników, które wahały się od niecałych 37 sekund, do nieco ponad minuty - dlatego też rywalizacja we wszystkich eliminacjach Mistrzostw Polski Amatorów odbywa się z podziałem na kategorie wiekowe.

 

W najliczniejszej i najmocniej obsadzonej grupie (poniżej 35 lat) zwyciężył Kasper Leonowicz z klubu Yeti Kraków, który tak podsumowuje zawody: Trasa slalomu giganta była dość łatwa i mało podkręcona. Przy niektórych bramkach robiły się niewielkie dziury, ale jechało się bardzo przyjemnie. Jestem zadowolony z wyniku, tym bardziej, że było to moje pierwsze zwycięstwo w zawodach MPA.

 

Wśród kobiet w najsilniejszej grupie wiekowej triumfowała Agata Winiarska-Karcz, również reprezentująca krakowski klub Yeti. Po zakończeniu rywalizacji zwyciężczyni bardzo chwaliła organizatorów: Wszystko odbyło się bardzo sprawnie, organizatorzy zapewnili nam specjalną cenę na karnet oraz ciepły posiłek po zawodach. Cieszę się ze zwycięstwa, żałuję tylko, że zawody rozegrano w jednym przejeździe, fajnie było by przejechać się po trasie raz jeszcze.

 

Podczas ceremonii dekoracji zwycięzców nad Korbielowem rozpętała się prawdziwa burza śnieżna, w ciągu pół godziny spadło kilkanaście centymetrów świeżego śniegu. Był to pierwszy taki gwałtowny opad w tym sezonie, co być może jest zwiastunem nadejścia prawdziwej zimy.

 

Poniżej przedstawiamy zwycięzców poszczególnych grup:

 

Kobiety grupa 1

1. Jadwiga Gołda 48:36

2. Barbara Binda 1:02:96

 

Kobiety grupa 2

1. Magdalena Góra 40:23

2. Alina Ombach-Gargul 42:00

3. Monika Szafran 43:16

 

Kobiety grupa 3

1. Agata Winiarska-Karcz 40:12

2. Anna Kołosińska 42:41

3. Beata Wójciak 43:29

 

Mężczyźni grupa 1

1. Wojciech Stojanowski 40:09

2. Roman Kwik 40:85

3. Marian Stanieczko 40:92

 

Mężczyźni grupa 2

1. Piotr Słowik 38:39

2. Zdzisław Talik 38:40

3. Piotr Zając 38:82

 

Mężczyźni grupa 3

1. Filip Robotycki 37:86

2. Jan Stańco 38:68

3. Marcin Zembowicz 38:72

 

Mężczyźni grupa 4

1. Kasper Leonowicz 36:81

2. Łukasz Kośniewski 37:92

3. Aleksander Jasiński 38:51

 

Więcej informacji o programie TAURON Bachleda Ski:

www.tauronbachledaski.pl

www.facebook.com/TauronBachledaSki