Rozegrano drugą edycję eliminacji Mistrzostw Polski Amatorów PZN

W sobotę, 14 stycznia br., odbyły się drugie eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów PZN w narciarstwie alpejskim. Podobnie jak odbywające się dzień wcześniej zawody w Korbielowie, także i te w Kluszkowcach objęte zostały patronatem stworzonego przez Andrzeja Bachledę - Curusia, programu TAURON Bachleda Ski.

Bardzo obfite opady śniegu nie przeszkodziły ponad 80-ciu zawodnikom w stawieniu się na starcie w Kluszkowcach. Jak podkreśla prezes ośrodka pan Mariusz Staszel: Tegoroczna aura sprawiła nam wiele kłopotów, znikome opady śniegu w grudniu i styczniu oraz odwilż jaka przyszła tuż po nowym roku sprawiły, że trasę na zawody było nam bardzo trudno przygotować. Byliśmy tak zdesperowani, że nawet przy temperaturach 0 czy -1 stopnia staraliśmy się dośnieżyć stok armatkami, ponieważ nie chcieliśmy zawieść naszych zawodników. Nie sztuką jest odwołać zawody, sztuką jest zrobić je w trudnych warnkach - dodaje na końcu prezes Staszel.

W kategorii mężczyzn najszybszy na mecie był Adam Wójtowicz, który tak podsumowuje zawody: Pomimo bardzo intensywnych opadów, trasa była urozmaicona i dobrze przygotowana, a zawodnicy wspólnymi siłami odgarnęli świeży śnieg co zdecydowanie poprawiło bezpieczeństwo. Konkurenci, których się najbardziej obawiałem popełnili na trasie drobne błędy, ja pojechałem na 100% swoich możliwości i udało się wskoczyć na najwyższy stopień podium.

Drugie eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów PZNRównie zacięta rywalizacja miała miejsc wśród kobiet, gdzie zwyciężyła Alina Ombach-Gargul. Zawodniczka ta nie tylko wygrała swoją grupę, ale też uzyskała najlepszy czas wśród kobiet, zostawiając w tyle wiele młodszych zawodniczek z pozostałych grup wiekowych. Na mecie narciarka nie kryła swojego zadowolenia: Rywalizacja była zacięta, jak zawsze było wiele chętnych na zwycięstwo, tym razem jednak moją silną bronią okazały się bardzo szybkie narty pewnej mało znanej firmy, które znakomicie spisały się na trasie zawodów. Pani Alina, tak jak większość uczestników bardzo chwaliła także organizatorów za wielki wysiłek włożony w przygotowanie stoku pod zawody.

Ceremonię rozdania nagród uświetnił swoją obecnością Pan Andrzej Bachleda - Curuś, który podziękował zawodnikom za tak liczne przybycie oraz opowiedział o planach związanych ze szkoleniem młodych zawodników w ramach programu TAURON Bachleda Ski na bieżący sezon.

Współpraca tak solidnego partnera jak TAURON z najbardziej utytułowanym polskim narciarzem Andrzejem Bachledą - Curusiem pozwala wierzyć, że akcja już niedługo przyniesie widoczne pozytywne efekty, a na nasze stoki trafi duża dawka pozytywnej energii.