Wybierz gogle na narty

Gogle Roxy Chickadee Chrome, 449 zł

Gogle Roxy Chickadee Chrome, 449 zł (Roxy)

Do niezbędnych akcesoriów podczas wypraw na narty należą gogle. Chronią przez wiatrem i sypiącym śniegiem, ułatwiają widoczność. Bez nich zjazd na stoku na pewno nie będzie udany.

Powoli kompletujemy zestawy na narty i snowboard. Niektórzy z nas mają od dawna zgromadzony ekwipunek, inni dopiero się szykują. Jeśli jeszcze nie trzymacie zapakowanej walizki czy plecaka pod łóżkiem, warto poświęcić chwilę czasu na wybór odpowiednich gogli. Zwykłe okulary przeciwsłoneczne, jak łatwo się domyślić, nie wystarczą.

Ważne, aby dobrze trzymały się głowy, przylegały dobrze do twarzy. Szkła powinny mieć wysoką ochronę przed promieniami UV i filtry antymgielne aby soczewki nie parowały podczas jazdy. Najlepiej gdyby były wykonane z podwójnej szybki. Widoczność w nich musi być dobra, bo warunkuje nasze i innych bezpieczeństwo na stoku. Gogle powinny też być dopasowane do kształtu kasków i posiadać  poliuretanową oprawę. Niektóre modele mają nierysującą się powłokę zabezpieczoną przed odbijającymi się refleksami słońca.

Modele z wyższej półki będą posiadały także wentylację kanałowa optymalizującą przepływ powietrza i wentylację oraz dodatkowe soczewki - pomarańczowe czy etui. To znajdziemy w zestawie gogli Dragon w cenie 419 zł. Oczywiście są i modele tańsze, nawet za 24,99 zł, ale w tym wypadku wyższa cena to większe bezpieczeństwo i ochrona dla naszych oczu, warto więc zdecydować się na większy wydatek.

Gogle Dragon Wi 11 DX, 419 zł

Tu prezentujemy modele damskie, w różnych kolorach - od męskich różnią sięone, oprócz designu i kolorów właśnie, szerokością - te damskie są węższe. Gogle zwykle mają gwarancję 2-letnią i warto tego pilnować, bo może zdarzyć się, że po wyjątkowo intensywnym sezonie, będą potrzebowały profesjonalnej pomocy.

Gogle znajdziecie w sklepach internetowych:

www.supersklep.pl

www.snowshop.pl

www.sportness.pl

oraz we wszystkich sklepach sportowych typu Go Sport, Decathlon, InterSport

Więcej:

sportowy biustonosz firmy Shock Absorber

Biustonosz, który walczy z grawitacją

Skomentuj:
Wybierz gogle na narty
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX