Wybierz gogle na narty

25.12.2010 16:23
A A A
Gogle Roxy Chickadee Chrome, 449 zł

Gogle Roxy Chickadee Chrome, 449 zł (Roxy)

Do niezbędnych akcesoriów podczas wypraw na narty należ± gogle. Chroni± przez wiatrem i sypi±cym ¶niegiem, ułatwiaj± widoczno¶ć. Bez nich zjazd na stoku na pewno nie będzie udany.

Powoli kompletujemy zestawy na narty i snowboard. Niektórzy z nas maj± od dawna zgromadzony ekwipunek, inni dopiero się szykuj±. Je¶li jeszcze nie trzymacie zapakowanej walizki czy plecaka pod łóżkiem, warto po¶więcić chwilę czasu na wybór odpowiednich gogli. Zwykłe okulary przeciwsłoneczne, jak łatwo się domy¶lić, nie wystarcz±.

Ważne, aby dobrze trzymały się głowy, przylegały dobrze do twarzy. Szkła powinny mieć wysok± ochronę przed promieniami UV i filtry antymgielne aby soczewki nie parowały podczas jazdy. Najlepiej gdyby były wykonane z podwójnej szybki. Widoczno¶ć w nich musi być dobra, bo warunkuje nasze i innych bezpieczeństwo na stoku. Gogle powinny też być dopasowane do kształtu kasków i posiadać  poliuretanow± oprawę. Niektóre modele maj± nierysuj±c± się powłokę zabezpieczon± przed odbijaj±cymi się refleksami słońca.

Modele z wyższej półki będ± posiadały także wentylację kanałowa optymalizuj±c± przepływ powietrza i wentylację oraz dodatkowe soczewki - pomarańczowe czy etui. To znajdziemy w zestawie gogli Dragon w cenie 419 zł. Oczywi¶cie s± i modele tańsze, nawet za 24,99 zł, ale w tym wypadku wyższa cena to większe bezpieczeństwo i ochrona dla naszych oczu, warto więc zdecydować się na większy wydatek.

Gogle Dragon Wi 11 DX, 419 zł

Tu prezentujemy modele damskie, w różnych kolorach - od męskich różni± sięone, oprócz designu i kolorów wła¶nie, szeroko¶ci± - te damskie s± węższe. Gogle zwykle maj± gwarancję 2-letni± i warto tego pilnować, bo może zdarzyć się, że po wyj±tkowo intensywnym sezonie, będ± potrzebowały profesjonalnej pomocy.

Gogle znajdziecie w sklepach internetowych:

www.supersklep.pl

www.snowshop.pl

www.sportness.pl

oraz we wszystkich sklepach sportowych typu Go Sport, Decathlon, InterSport

Więcej:

sportowy biustonosz firmy Shock Absorber

Biustonosz, który walczy z grawitacj±

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX