Narciarskie trendy w tym sezonie!

Okazje.Info
03.12.2015 09:43
A A A
Narciarze na Górce Szczęśliwickiej

Narciarze na Górce Szczęśliwickiej (SŁAWOMIR KAMIŃSKI)

Narciarstwo to sport, który oprócz sprzętu wymaga odpowiedniego ubrania. Musi być ono ciepłe i praktyczne, ale może być również modne.

Wybierając okrycie wierzchnie najważniejsze są walory praktyczne. Musi być ono ciepłe wodoodporne i wiatroszczelne. Jednocześnie kurtka musi oddychać. Warto zwrócić uwagę na modele z membraną i wykonane np. z Gore-Texu. To materiał, który jest bardzo ciepły, ale jednocześnie lekki, z dużą przepustowością wilgoci.

 

Obecnie na stokach zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, królują puchówki. Sprawiają, że wyglądamy elegancko, a równocześnie zapewniają komfort termiczny. Pojawiają się również dłuższe kroje przypominające parki. Podczas zakupu kurtki narciarskiej zwróćmy uwagę na detale. Ważne jest by kaptur przy kurtce był na tyle duży, by zmieścił kask. Pamiętajmy, że na stoku odblaskowe paski są nie tylko modne. Zapewniają nam one bezpieczeństwo - dzięki nim jesteśmy bardziej widoczni.

 

Kurtka, spodnie, kask i gogle powinny stanowić wspólną całość. Jeżeli chcemy być trendy postawmy na jeden mocny kolor. Reszta stroju powinna być stonowana. W tym roku modne są żywe odcienie. Najpopularniejsze barwy to czerwień, fiolet, pomarańcz, błękit i granat. Spodnie narciarskie są węższe niż w zeszłym tok. Akcesoria takie jak rękawiczki, gogle czy kask w tym sezonie delikatnie tonują całość stylizacji.

 

Wybierając strój na narty pamiętajmy jednak, że najważniejsza jest funkcjonalność. Modnie opakowany sport jest na topie, ale strój powinien być przede wszystkim ciepły, mocny i zrobiony z dobrych tkanin. Zakup kurtki narciarskiej warto zrobić w sklepach internetowych. Poniżej kilka przykładów funkcjonalnych modeli dostępnych na polskim rynku:

Zdjęcie Hannah kurtka narciarska Porter Zdjęcie Killtec kurtka narciarska (24751) Zdjęcie Outhorn Kurtka narciarska KUMN604
Hannah kurtka narciarska Po... Killtec kurtka narciarska (... Outhorn Kurtka narciarska K...
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX