Sport.pl

Giro delle Cime - narciarska wyprawa w Dolomitach [WIDEO i ZDJĘCIA]

Lubisz podróżować na nartach? Chciałbyś zmierzyć się z najbardziej stromą trasą we Włoszech? A może wolisz długi i spokojny zjazd przez obszar światowego dziedzictwa UNESCO? Wszystko to, oraz renifery, znajdziesz na narciarskiej pętli Giro delle Cime w Południowym Tyrolu.

Giro delle Cime to taki mniej znany i mniejszy brat Sella Rondy. Narciarska wycieczka zaczyna się i kończy w Versciaco, w ośrodku 3 Zinnen w Południowym Tyrolu. Biorąc pod uwagę stoki, restauracje, punkty widokowe i inne "atrakcje towarzyszące" zajmuje cały dzień, choć sam przejazd pętli zająłby sprawnemu narciarzowi trzy-cztery godziny. Nawigacyjnie sprawa jest bardzo prosta - na mapach i znakach wyraźnie oznaczone są kolejne etapy i kierunek jazdy. Pomocne będą również zaznaczone punkty widokowe. Jeśli weźmiecie ze sobą aparat, można z nich ustrzelić zdjęcia, które później mają szansę zawisnąć oprawione w salonie... albo na facebookowym wallu.

Ten film jest jednym z sześciu powstałych podczas wyprawy SüdtirolTrip. Pozostałe możesz zobaczyć pod poniższymi linkami. Pod każdym tytułem skrywa się również galeria zdjęć.

Relacja #SüdtirolTrip | Wycieczka Giro delle Cime | Skitouring | Zjechać trasą Pucharu Świata | Włoskie Apres ski | Ekstremalne Apres ski

Franek Przeradzki

Komentarze (2)
Giro delle Cime - narciarska wyprawa w Dolomitach [WIDEO i ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • adstr

  Oceniono 16 razy 16

  Ściemniacie. Tam nie ma żadnej pętli. Można trasę pokonać tam i z powrotem z pokonywaniem części odcinków skibusem. Artykuł pisał chyba ktoś, kto nie był nigdy w Dolomitach. Takich ośrodków, w których są trasy tam i z powrotem jest dużo więcej, niektóre lepsze. Przykłady: Alpe di Siusi, Carezza, Pozza di Fassa, trasa Giro di Grande Guerra i wiele innych.

 • ewangelizator_carvingu

  Oceniono 4 razy 4

  nie róbcie sobie jaj, wiecej czasu spedzicie w busie niz na trasach
  SR robi sie bez zdejmowania nart, no chyba że do gondolki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX