Gazeta.pl > narty >  Free

Free

 • Skialpinizm - kiedy narty łączą się ze wspinaczką [ZDJĘCIA]

  Franek Przeradzki, Dominik Szczepański 09-02-2015 13:49

  Narciarstwo wysokogórskie to powrót do pierwotnych form tego sportu. Jeżeli zachowamy zdrowy rozsądek i realnie ocenimy umiejętności, to treningi w podchodzeniu na nartach możemy rozpocząć równolegle z nauką jazdy na nich - mówi naczelnik TOPR Jan Krzysztof. Relacja zdjęciowa ze szkolenia akialpinistycznego PSF i PZU w ramach akcji "Z myślą o bezpieczeństwie".

  Skomentuj (0)
 • Turystyka zimowa. Przewodnik: Polscy turyści są zupełnie inni

  Marcin Kacperek | Freerajdy 01-01-2015 09:08

  Przynajmniej kilka razy w sezonie w Polsce dochodzi do zupełnie niepotrzebnych i łatwych do uniknięcia tragedii w górach. - Jeśli w Alpach widać ludzi brnących w głębokim śniegu na nogach, to z pewnością są to nasi rodacy. Podstawowy sposób poruszania się po górach zimą to używanie nart - są bezpieczniejsze w sensie lawinowym, szybsze i bardziej efektywne - mówi Marcin Kacperek, przewodnik wysokogórski prestiżowej organizacji IVBV i założyciel firmy Freerajdy.

  Skomentuj (3)
 • Na raka najlepszy góral. Freerider z Kościeliska, co chemii się nie kłaniał

  Franek Przeradzki 26-06-2014 16:33

  Szymona poznałem kilka lat temu w gasnącym barze małego górskiego miasteczka. Duży, wytatuowany, trochę, powiedzmy sobie szczerze, straszny. Na szczęście wystarczył jeden uśmiech i strach zniknął. Szymon taki właśnie jest, rewelacyjny chłopak z Kościeliska w skórze chuligana. Nie wiedziałem, że już wtedy rósł mu na węzłach chłonnych paskudny nowotwór. On coś czuł, ale sprawę ignorował tak długo, jak to było możliwe. Każdego dnia było do zrobienia coś lepszego niż wizyta u lekarza.

  Skomentuj (8)
 • Tatrzański Park Narodowy ma nowego dyrektora

  rr 25-03-2014 14:08

  Szymon Ziobrowski został nowym dyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego - informuje Ministerstwo Środowiska. Ziobrowski zastąpi Pawła Skawińskiego.

  Skomentuj (0)
 • Narciarska wiosna poza trasą. Freeride z głową [WIDEO]

  Franek Przeradzki 23-02-2014 10:42

  Wiosna w górach to idealny czas na jazdę poza wyznaczonymi trasami. Ten, coraz bardziej popularny typ narciarstwa, wiąże się z pewnymi specyficznymi zagrożeniami. Ponadto, dla własnej przyjemności, warto mieć również sprzęt przeznaczony właśnie do freeride'u. Jak robić to wszystko z głową?

  Skomentuj (1)
 • Tandem Speedflying Heliski [BLOG]

  Powder.pl 21-02-2014 10:50

  Parę dni temu Ekipa Powder Speedriding &Freeriding Team oraz NO LIMIT Speedflying School dokonała pierwszego w historii "Tandem Speedflying Heliski". W skrócie to desant narciarza przez pilota skrzydła do speedflyingu, nad niedostępną z wyciągów linią zjazdu... Przeczytaj o co w tym chodzi i ZOBACZ wyjątkowy film!