Wepnij narty

 • Rozgrzewka na stoku [WIDEO]

  Kasia Leszczyńska | sportowy poradnik makro 18-01-2016 11:04

  Gdy jesteśmy już na stoku, ale jeszcze zanim przypniemy narty. Dobra rozgrzewka nie tylko zwiększa przyjemność z jazdy ale też znacząco poprawia nasze bezpieczeństwo na stoku. Jak rozgrzewać się sprawnie i skutecznie demonstruje Kasia Leszczyńska, Mistrzyni Polski Instruktorów w gigancie.

  Skomentuj (2)
 • Jak wybrać kask na narty?

  Basia Kaźmierczak, instruktorka narciarstwa 02-01-2016 08:39

  Narciarstwo zjazdowe, zarówno uprawiane wyczynowo jak i rekreacyjnie, jest obarczone ryzykiem kontuzji. W ramach przygotowania do sezonu powinniśmy więc zadbać zarówno o kondycje fizyczną, jak i o odpowiednio dobrany sprzęt sportowy. Na co zwracać uwagę wybierając kask narciarski dla siebie i dziecka?

  Skomentuj (1)
 • Jak odpowiednio odpoczywać i odżywiać się na stoku

  Anna_Chodkiewicz 27-11-2015 14:05

  Jazda na nartach dla niektórych jest zabawą, dla innych formą spędzania wolnego czasu a dla jeszcze innych sportem. Przeważnie zaś jest kompilacją wszystkich tych trzech zmiennych. Jak byśmy jednak nart nie traktowali z pewnością nie zaszkodzi poznać kilku zasad dotyczących właściwego odżywiania się, uzupełniania płynów czy racjonalnego gospodarowania swoimi siłami na stoku. Poniżej wywiad z profesorem Andrzejem Klimkiem z Instytutu Fizjologii Człowieka, z AWF-u w Krakowie.

  Skomentuj (0)
 • Wepnij narty po raz pierwszy! Nauka z instruktorem czy bez?

  Franek Przeradzki 23-11-2015 15:53

  Każdy wiek jest dobry, by zacząć naukę jazdy na nartach. Powstaje jednak pytanie - uczyć się samemu, z kolegą "który umie", indywidualnie z instruktorem czy w grupie na wyjeździe narciarskim? Przedstawiamy plusy i minusy każdego z tych rozwiązań. Decyzję pozostawiamy Wam.

  Skomentuj (22)
 • Skialpinizm - kiedy narty łączą się ze wspinaczką [ZDJĘCIA]

  Franek Przeradzki, Dominik Szczepański 09-02-2015 13:49

  Narciarstwo wysokogórskie to powrót do pierwotnych form tego sportu. Jeżeli zachowamy zdrowy rozsądek i realnie ocenimy umiejętności, to treningi w podchodzeniu na nartach możemy rozpocząć równolegle z nauką jazdy na nich - mówi naczelnik TOPR Jan Krzysztof. Relacja zdjęciowa ze szkolenia akialpinistycznego PSF i PZU w ramach akcji "Z myślą o bezpieczeństwie".

  Skomentuj (0)
 • Turystyka zimowa. Przewodnik: Polscy turyści są zupełnie inni

  Marcin Kacperek | Freerajdy 01-01-2015 09:08

  Przynajmniej kilka razy w sezonie w Polsce dochodzi do zupełnie niepotrzebnych i łatwych do uniknięcia tragedii w górach. - Jeśli w Alpach widać ludzi brnących w głębokim śniegu na nogach, to z pewnością są to nasi rodacy. Podstawowy sposób poruszania się po górach zimą to używanie nart - są bezpieczniejsze w sensie lawinowym, szybsze i bardziej efektywne - mówi Marcin Kacperek, przewodnik wysokogórski prestiżowej organizacji IVBV i założyciel firmy Freerajdy.

  Skomentuj (3)