Narty we Włoszech

 • Określ jakim typem narciarza jesteś i wybierz najlepszy dla siebie ośrodek narciarski!

  nj, inf.pr. 03-02-2017 11:18

  Przerwy na podziwianie widoków czy raczej łapanie ostatniej gondoli na górę? Zabawy z dziećmi, a może zakupy włoskich produktów? Jakim typem narciarza jesteś? Sprawdź, gdzie najlepiej spędzisz czas!

  Skomentuj (0)
 • Południowy Tyrol. 10 rad dla jadących w Dolomity

  nj, inf.pr. 30-01-2017 13:54

  Jeśli zdecydowaliście się wyjechać na ferie zimowe we włoskie Dolomity, a w szczególności do Południowego Tyrolu - ten tekst jest dla Was! Znajdziecie tu 10 podpowiedzi odnośnie tego, co warto sprawdzić przed wyjazdem oraz czego szukać i próbować na miejscu. Dzięki temu Wasz wyjazd może okazać się nie tylko przyjemniejszy, ale także prostszy.

  Skomentuj (0)
 • #SüdtirolTrip - odkrywamy Inne Włochy [ZAPOWIEDŹ]

  Franek Przeradzki/ #SudtirolTrip 17-01-2017 13:36

  Czwórka przyjaciół, cztery różne punkty widzenia i jeden kierunek wyjazdu. Ekipa Na Narty.sport.pl i FREERIDERS wyrusza na dwutygodniową wyprawę do Południowego Tyrolu. Poszukają najlepszych stoków w regionie, zjadą trasami Pucharu Świata, sprawdzą potencjał skiturowy i freeridowy tego kawałka Dolomitów. Po całym dniu na stoku skosztują lokalnych specjałów i tupną narciarskim butem w barach Apres ski. #SüdtirolTrip to wyprawa, którą warto śledzić!

  Skomentuj (0)
 • Przegląd narciarskich regionów Włoch [cz. 2] Veneto

  Diana Stelowska/ Franek Przeradzki 28-01-2016 09:04

  W świecie narciarskim Veneto nie plasowałoby się na szczycie popularności wśród włoskich regionów gdyby nie jedna, legendarna stacja - Cortina d'Ampezzo. W 2013 w prestiżowym rankingu World Ski Awards Cortina wygrała ona miano najlepszego ośrodka narciarskiego we Włoszech (w kolejnych latach ustąpiła Val Gardenie). Podczas minionego weekendu znowu głośno było o Cortinie z powodu kolejnej wygranej Lindsey Vonn - własnie w tym kurorcie.

  Skomentuj (0)
 • Jak powstaje sztuczny śnieg

  Franek Przeradzki 22-01-2016 13:06

  Zima taka jak ta, boleśnie udowadnia, że bez sztucznego naśnieżania nie da się prowadzić ośrodka narciarskiego. Dotyczy to nie tylko naszego kawałka Europy, ale praktycznie całego świata. To dzięki sztucznemu naśnieżaniu wiele alpejskich ośrodków daje swoim klientom gwarancję dobrej zabawy, najczęściej aż do kwietnia. Myślisz, że żeby śnieżyć, na dworze musi panować mróz? Jesteś w błędzie

  Skomentuj (0)